Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Zonguldak Posta Kodu Sorgula


67000

Zonguldak posta kodu araması sonucunda ulaştığımız değer 67000. Posta kodu, herhangi bir işyerine mesela Zonguldak adresine gönderi yapacağınız kargo, mektup, zarf, koli veya fatura gibi materyallerin tam olarak yönlendirilebilmesi için gerekli olan benzersiz kod yapısıdır. Türkiye'de bulunan her ilçenin posta kodu her biri farklı 5 rakamlı numaralardan oluşmaktadır, öğrendiğiniz gibi Zonguldak posta kodu 67000. Zonguldak adresine iletmek istediğiniz evrakların sevkiyat alanına yazılan bu özel kodlar ile gönderileriniz en hızlı ve eksiksiz bir şekilde gitmektedir.

Kargocuların posta taşınırken rahat etmesi için lazım olan posta kodları, özel Zonguldak posta kodu vesilesiyle işlemler sorunsuz bir şekilde yapılmaktadır. Zonguldak konumunda bulunan bir adrese fatura, kargo ve mektup gönderirken Zonguldak posta kodu olan 67000 numarasını gönderi evraklarına yazabilirsiniz.

Zonguldak posta kodunun eşsiz bir kod olması sebebiyle gönderilen postanın karşıya daha hızlı gitmesi için kullanılır. Belkide posta kodu gibi bir şey olmasaydı gönderilerde büyük bir karmaşa yaşanabilirdi. Zonguldak posta kodu 67000 yardımıyla kargolarınızı hızlıca istediğiniz adrese gönderebileceğiniz için herhangi bir karışıklık olması mümkün gibi görünmüyor.

Posta kodlarının bir diğer yararı ise, kargo ve postacı firmalarının depo bölümlerinde gönderilerin posta kodlarına göre ayrılmasına olanak tanımasıdır. Bundan ötürü iş yükü azalarak zaman kazanılır Zonguldak adresine posta gönderimi hızlılaşır.

Şayet ailenize veya sevdiklerinize kargo yollamak istiyorsanız Zonguldak posta kodu sonuçlarını PostaKoduSorgula.Com yardımıyla hızlıca yapabilirsiniz. Web sitemizde bulunan eşsiz arama alanımız yardımı ile PTT üzerinden alınan güncel veriler ile gerçek bilgiye ulaşabilirsiniz. Kullanımı basit olan arama kutucukları ile dilediğiniz posta kodunu çok rahat öğrenebilirsiniz.

İnternetin yaygınlaşması ile birlikte sadece belgeler üzerinde bulunmayan posta kodları, sanal ortamda bulunan e-ticaret sitelerindeki gönderi adresi alanlarında mecbur olarak istenilmektedir. Hata yapmamak adına gönderi personelleri, bulunduğunuz bölgenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Zonguldak için toplamda 8 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Zonguldak Posta Kodları

Alaplı 67850
Çaycuma 67660
Devrek 67800
Ereğli 67350
Gökçebey 67680
Kilimli 67510
Kozlu 67600
Merkez 67980

Posta kodları bir tek Türkiye'de bulunmaz. Tüm dünyada posta kodu kavramı bulunmaktadır. Çoğunlukla posta kodu postal code veya zip code gibi yabancı kelimeler ile arandığı bilinmektedir. Bazı ülkelerde rakamdan hariç, harfler de posta koduna eklenmiştir. Posta kodunun var olmasının en temel amacı; karşılaşılabilecek her türlü adres karmaşasını önlemektir. Türkiye’de kullanılmakta olan posta kodlarında ilk 2 rakam o şehrin plaka kodunu diğer kalan rakamlar ise bağlı olan bölgeleri temsil eder.

Zonguldak Posta Kodu Nedir?

Zonguldak posta kodu : 67000 olarak bilinmektedir.


Zonguldak İlçeleri