Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Yozgat Posta Kodu Sorgula


66000

Yozgat posta kodu araması sonucunda ulaştığımız değer 66000. Posta kodu, herhangi bir resmi kuruma mesela Yozgat adresine göndermek istediğiniz kargo , koli, mektup veya zarf gibi postaların hatasız bir şekilde gitmesi için tercih edilen benzersiz kod yapısıdır. Türkiye'de her bölgenin posta kodu özel 5 rakamlı numaradan oluşmaktadır, örneğin sorgulamasını yaptığınız Yozgat posta kodu 66000. Yozgat adresine göndermeyi planlandığınız kargoların irsaliye bölümüne yazılacak olan bu özel numaralar ile postalarınız en hızlı ve eksiksiz bir şekilde istediğiniz adrese yollanmaktadır.

Firmaların posta taşınırken zorlanmaması için gerekli olan bu posta kodları, özel Yozgat posta kodu vesilesiyle taşıma işlemleri kusursuz bir şekilde yapılmaktadır. Yozgat konumunda bulunan bir adrese kargo ve mektup yollamak isterseniz Yozgat posta kodu olan 66000 numarasını gönderi evraklarına yazabilirsiniz.

Yozgat posta kodunun benzersiz bir kod olduğundan gönderinin karşıya daha hızlı gitmesi için kullanılır. Şayet posta kodu gibi bir şey olmasaydı gönderilerde büyük bir karışıklık meydana gelecekti. Yozgat posta kodu 66000 ile evraklarınızı eksiksizce belirlediğiniz adrese gönderebileceğiniz için herhangi bir karışıklığın olması söz konusu değildir.

Posta kodlarının bir diğer faydası ise, lojistik firmalarının depolarında kargoların posta kodlarına göre ayrılmasına yardımcı olmasıdır. Bundan ötürü iş yükü azalarak zaman kazanılır Yozgat adresine posta gönderimi hızlılaşır.

Eğer sevdiklerinize veya arkadaşlarınıza kargo yollamak istiyorsanız Yozgat posta kodu numaralarını web sayfamız aracılığı ile rahatça yapabilirsiniz. Üst alanda bulunan eşsiz arama motorumuz yardımı ile PTT üzerinden alınan güncel veriler ile gerçek bilgilere ulaşabilirsiniz. Kullanması çok kolay olan web arayüzümüz sayesinde istediğiniz posta kodunu bulabilirsiniz.

İnternetin günümüzde bir hayli popüler olmasıyla birlikte sadece evrak üzerinde bulunmayan posta kodları, sanal ortamda bulunan e-ticaret internet sitelerinin gönderi adresi bölümlerinde mecbur olarak istenilmektedir. Hata yapmak istemeyen kargo çalışanları, yaşadığınız yörenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Yozgat için toplamda 14 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Yozgat Posta Kodları

Akdağmadeni 66300
Aydıncık 66510
Boğazlıyan 66400
Çandır 66622
Çayıralan 66605
Çekerek 66502
Kadışehri 66545
Merkez 66010
Saraykent 66325
Sarıkaya 66655
Şefaatli 66802
Sorgun 66750
Yenifakılı 66472
Yerköy 66902

Posta kodları bir tek Türkiye’de kullanılmaz. Avrupa'da da posta kodu bulunur. Çoğunlukla posta kodu postal code veya zip code gibi yabancı kelimeler ile arandığı bilinmektedir. Bazı kültürlerde numaralardan hariç harfler de posta kodu değişkenine dahil edilebilmektedir. Posta kodunun kullanım amacı; doğabilecek her türlü zaman kaybı yavaşamadan gönderilerin adreslere ulaşmasını sağlamaktır. Türkiye’de kullanılmakta olan posta kodlarında ilk 2 rakam o şehrin plaka kodunu kalanlar ise semtleri temsil eder.

Yozgat Posta Kodu Nedir?

Yozgat posta kodu : 66000 olarak bilinmektedir.


Yozgat İlçeleri