Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Yalova Posta Kodu Sorgula


77000

Yalova posta kodu araması yapıldıında karşınıza çıkacak olan değer 77000. Posta kodu, herhangi bir adrese mesela Yalova adresine göndermeyi planladığınız fatura, kargo ve mektup gibi materyallerin tam olarak gitmesi için kullanılan dijital numaralardan oluşmaktadır. Türkiye'de bulunan her ilçenin posta kodu özel numaralandırılmış 5 rakamlı kodlardan oluşturulmuştur, örneğin Yalova posta kodu 77000. Yalova adresine gönderilmek istenen postaların irsaliye bölümüne yazılacak olan bu özel numaralar ile postalarınız en hızlı ve eksiksiz bir şekilde yollanmaktadır.

Kargocuların posta gönderilirken rahat etmesi için lazım olan bu posta kodları, özel Yalova posta kodu yardımıyla taşıma işlemleri kusursuz bir şekilde işlemektedir. Yalova konumunda bulunan bir adrese fatura, kargo ve mektup yollamak isterseniz Yalova posta kodu olan 77000 numarasını evraka yazabilirsiniz.

Yalova posta kodunun benzersiz olduğu için postanın belirtilen adrese en sorunsuz şekilde gitmesine yardımcı olur. Şayet posta kodu gibi bir şey olmasaydı gönderilerde büyük bir karışıklık meydana gelecekti. Yalova posta kodu 77000 ile gönderilerilerinizi hızlıca belirttiğiniz adrese yollayabileceğiniz için herhangi bir sorunun olması söz konusu değildir.

Posta kodlarının diğer bir faydası ise, kargo ve postacı firmalarının dağıtım bölümlerinde postaların posta kodlarına göre ayrılmasına olanak sağlamaktadır. Böylelikle karmaşa ortadan kalkar Yalova adresine posta gönderimi çok kolaylaşır.

Şayet sevdiklerinize gönderim yapmak istiyorsanız Yalova posta kodu numaralarını web sayfamız yardımıyla kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Sitemizin içerisinde bulunan benzersiz arama motorumuz aracılığıyla PTT üzerinden toplanan güncel datalar ile tam bilgiye erişebilirsiniz. Kullanımı kolay olan arama araçlarımız yardımı ile dilediğiniz posta kodunu kolayca öğrenebilirsiniz.

İnternetin yaygınlaşması ile birlikte sadece belgeler üzerinde bulunmayan posta kodları, dijital ortamda bulunan e-ticaret sitelerindeki gönderi adresi alanlarında mutlaka istenmektedir. Hata yapmak istemeyen web site sahipleri, yaşadığınız yörenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Yalova için toplamda 6 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Yalova Posta Kodları

Altınova 77700
Armutlu 77500
Çiftlikköy 77602
Çınarcık 77310
Merkez 77200
Termal 77402

Posta kodları sadece Türkiye'ye özel değildir. Bütün dünyada posta kodu kavramı bulunmaktadır. Genellikle posta kodu zip code gibi yabancı kelimeleri ile aranmaktadır. Bazı ülkelerde sayılardan hariç yazılar da posta koduna eklenmiştir. Posta kodunun kullanım amacı; oluşabilecek her türlü adres karışıklığını önlemek ve zamandan kar sağlamaktır. Türkiye’de kullanılan posta kodlarında ilk 2 rakam şehrin plaka kodunu tarif ederken, diğerleri ise semtleri temsil eder.

Yalova Posta Kodu Nedir?

Yalova posta kodu : 77000 olarak bilinmektedir.


Yalova İlçeleri