Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Van Posta Kodu Sorgula


65000

Van posta kodu sorgulamasında karşınıza çıkan değer 65000. Posta kodu, herhangi bir işyerine örneklemek gerekirse Van adresine gönderebileceğiniz kargo ve mektup gibi materyallerin sorunsuz bir şekilde gönderilmesi için lazım olan eşsiz numaralardan oluşmaktadır. Türkiye'de her ilçenin posta kodu benzersiz 5 rakamlı kodtan oluşmaktadır, mesela Van posta kodu 65000. Van adresine göndermeyi planlandığınız kargoların irsaliye kısmına yazılan bu özel kodlar ile gönderileriniz en güvenli ve hızlı bir şekilde istediğiniz adrese gitmektedir.

Firmaların posta taşınırken rahat etmesi için gerekli olan posta kodları, özel Van posta kodu vesilesiyle kargo işleri kusursuz bir şekilde yapılmaktadır. Van mevkinde belirlediğiniz bir adrese kargo ve mektup yollamak isterseniz Van posta kodu olan 65000 rakamlarını gönderi dosyalarına yazabilirsiniz.

Van posta kodunun benzersiz bir kod yapısında olması gönderinin belirlenen adrese daha hızlı bir şekilde gitmesi için kullanılır. Şayet posta kodu diye bir şey olmasaydı gönderilerde büyük bir karışıklık oluşabirdir. Van posta kodu 65000 ile evraklarınızı hatasız bir şekilde belirlediğiniz adrese gönderebileceğiniz için herhangi bir karmaşanın olması söz konusu bile edilemez.

Posta kodlarının bir diğer faydası ise, kargo ve lojistik şirketlerinin depolarında postaların posta kodlarına göre gruplandırılmasına olanak sağlar. Bundan ötürü iş yükü azalarak zaman kazanılır Van adresine posta gönderimi hızlıca gönderilir.

Şayet sevdiklerinize veya arkadaşlarınıza kargo yollamak istiyorsanız Van posta kodu numaralarını web sayfamız aracılığı ile hızlıca yapabilirsiniz. Üst alanda bulunan gelişmiş arama motorumuz aracılığıyla PTT üzerinden edinilen güncel veriler ile doğru bilgilere ulaşabilirsiniz. Kullanması çok kolay olan web arayüzümüz sayesinde istediğiniz posta kodunu hızlıca görebilirsiniz.

İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte sadece belgeler üzerinde kullanılmayan posta kodları, sanal ortamda bulunan e-ticaret internet sitelerinin gönderi adresi alanlarında mutlaka istenir. Hata istemeyen site yöneticileri, yaşadığınız bölgenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Van için toplamda 13 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Van Posta Kodları

Bahçesaray 65710
Başkale 65600
Çaldıran 65970
Çatak 65870
Edremit 65170
Erciş 65400
Gevaş 65700
Gürpınar 65900
İpekyolu 65210
Muradiye 65500
Özalp 65800
Saray 65830
Tuşba 65040

Posta kodları sadece Türkiye’de kullanılmaz. Avrupa'da da posta kodu bulunur. Genellikle posta kodu postal code gibi kavramlar ile aranmaktadır. Bazı kültürlerde sayılardan hariç harfleri de posta koduna eklenmiştir. Posta kodunun en temel amacı; oluşabilecek her türlü adres karışıklığının önüne geçmektir. Türkiye’de kullanılan posta kodlarında ilk 2 numara o şehrin plaka kodunu kalanlar ise semtleri temsil eder.

Van Posta Kodu Nedir?

Van posta kodu : 65000 olarak bilinmektedir.


Van İlçeleri