Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Uşak Posta Kodu Sorgula


64000

Uşak posta kodu araması yaptığınızda karşınıza çıkacak sonuç 64000. Posta kodu, herhangi bir adrese örneklemek gerekirse Uşak adresine gönderebileceğiniz resmi evrak postaların tam olarak ulaşması için lazım olan özel bir numaradır. Türkiye’de her ilçe ve mahallenin posta kodu eşi benzeri olmayan 5 rakamlı kodtan oluşmaktadır, baktığınız üzere Uşak posta kodu 64000. Uşak adresine ulaştırmak istediğiniz evrakların sevkiyat alanına yazılacak olan bu özel numaralar ile postalarınız en hızlı ve en güvenilir bir şekilde yollanmaktadır.

Kargocuların kargo gönderiminde zorlanmaması için kullanılan posta kodları, benzersiz Uşak posta kodu vesilesiyle posta işleri sorunsuzca yapılmaktadır. Uşak mevkinde belirlediğiniz bir adrese kargo , koli, mektup veya zarf göndermeyi planlarsanız Uşak posta kodu olan 64000 numarasını dosyaya yazabilirsiniz.

Uşak posta kodunun özel bir yapıda olmasından ötürü yollanan kargonun belirlenen adrese daha rahat gitmesi için kullanılır. Belkide posta kodu gibi bir kavram olmasaydı gönderilerde büyük bir karışıklık yaşanabilirdi. Uşak posta kodu 64000 yardımı ile evraklarınızı sorunsuz bir şekilde adrese gönderebileceğiniz için herhangi bir sorunun olması söz konusu bile edilemez.

Posta kodlarının başka bir faydası ise, kargo şirketlerinin depolarında kargoların posta kodlarına göre ayrılmasına yardımcı olmasıdır. Bundan ötürü iş yükü azalarak zaman kazanılır Uşak adresine kargo gönderimi kolaylaşır.

Şayet sevdiklerinize veya arkadaşlarınıza kargo yollayacaksanız Uşak posta kodu numaralarını internet sitemiz aracılığı ile yapabilirsiniz. Sitemizin içerisinde bulunan gelişmiş yapay zekamız aracılığıyla PTT üzerinden toplanan güncel datalar ile doğru bilgiye ulaşabilirsiniz. Kullanımı basit olan arama kutucukları ile istediğiniz posta kodunu öğrenebilirsiniz.

İnternet alışverişlerinin artması ile günümüzde sadece evrak üzerinde bulunmayan posta kodları, sanal ortamda bulunan e-ticaret sitelerindeki kargolama bölümlerinde mutlaka istenir. Hata sevmeyen kargo çalışanları, bulunduğunuz bölgenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Uşak için toplamda 6 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Uşak Posta Kodları

Banaz 64500
Eşme 64600
Karahallı 64700
Merkez 64200
Sivaslı 64802
Ulubey 64902

Posta kodları yalnızca Türkiye'de bulunmaz. Bütün dünyada posta kodu kavramı bulunmaktadır. Çoğunlukla posta kodu zip code gibi yabancı kelimeler ile arandığı bilinir. Bazı dünya ülkelerinin sayılardan hariç yazılar da posta kodu değişkenine dahil edilebilmektedir. Posta koduna isteyacımızın olmasının sebebi karşılaşılabilecek her türlü adres zorluğunu aşmak ve zamandan tasarrup etmektir. Türkiye’de kullanılan posta kodlarında ilk 2 sayı o şehrin plaka kodunu diğer kalan rakamlar ise ilçeleri temsil ediyor.

Uşak Posta Kodu Nedir?

Uşak posta kodu : 64000 olarak bilinmektedir.


Uşak İlçeleri