Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Tunceli Posta Kodu Sorgula


62000

Tunceli posta kodu araması sonucunda karşınıza çıkan değer 62000. Posta kodu, herhangi bir adrese örneğin Tunceli adresine göndermeyi planladığınız koli, kargo, mektup veya zarf gibi gönderilerinin nokta atışı gitmesi için kullanılan dijital bir numaradır. Türkiye'de her mahallenin posta kodu birbirine benzemeyen 5 rakamlı dijital kodlardan oluşturulmuştur, örnek vermek gerekirse sorgulamasını yaptığınız Tunceli posta kodu 62000. Tunceli adresine gönderilmek istenen postaların irsaliye kısmına yazılan bu eşsiz kodlar ile bu postalarınız hızlı ve eksiksiz bir şekilde dilediğiniz adrese gitmektedir.

Kargocuların posta gönderiminde zorlanmaması için kullanılan bu posta kodları, özel Tunceli posta kodu sayesinde kargo işlemleri kusursuz bir şekilde yapılmaktadır. Tunceli konumunda bulunan bir adrese kargo , koli, mektup veya zarf göndermeyi planlarsanız Tunceli posta kodu olan 62000 numarasını dosyaya yazabilirsiniz.

Tunceli posta kodunun özel bir yapıda olmasından ötürü postanın istenilen adrese en hızlı biçimde gitmesi için kullanılmaktadır. Eğer posta kodu gibi bir kavram olmasaydı kargolarda büyük bir karmaşa oluşabirdir. Tunceli posta kodu 62000 ile kargolarınızı hızlıca adrese gönderebileceğiniz için herhangi bir karmaşanın olması mümkün görünmemektedir.

Posta kodlarının diğer bir faydası ise, kargo firmalarının dağıtım bölümlerinde kargoların posta kodlarına göre ayrılmasına olanak tanımasıdır. Böylelikle iş yükü azalarak zaman kazanılır Tunceli adresine posta gönderimi hızlıca gönderilir.

Eğer akrabalarınıza gönderi yapacaksanız Tunceli posta kodu sonuçlarını internet sitemiz yardımı ile kolayca yapabilirsiniz. Üst alanda bulunan benzersiz yapay zekamız sayesinde PTT üzerinden toplanan güncel datalar ile gerçek bilgilere ulaşabilirsiniz. Sırasıyla; il, ilçe, mahalle veya köy seçimini yaparak dilediğiniz posta kodunu kolayca öğrenebilirsiniz.

İnternet kullanınımın bir hayli artması sebebiyle sadece belgeler üzerinde kullanılmayan posta kodları, internette bulunan e-ticaret sitelerindeki gönderi adresi bölümlerinde mutlaka istenir. Hata sevmeyen gönderi personelleri, yaşadığınız yörenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Tunceli için toplamda 8 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Tunceli Posta Kodları

Çemişgezek 62602
Hozat 62400
Mazgirt 62810
Merkez 62002
Nazımiye 62952
Ovacık 62901
Pertek 62502
Pülümür 62702

Posta kodları sadece Türkiye’de kullanılmaz. Bütün dünyada posta kodu bulunmaktadır. Çoğunlukla posta kodu (zip code, postal code) gibi yabancı kelimeler ile arandığı bilinmektedir. Bazı ülkelerde numaralardan hariç harfler de posta kodu değişkenine dahil edilmiştir. Posta kodu kullanımının sebebi; karşılaşılabilecek her türlü adres karışıklığının önüne geçmektir. Türkiye’de kullanılmakta olan posta kodlarında ilk 2 sayı o şehrin plaka kodunu diğer kalan numaralar ise mahalleleri temsil eder.

Tunceli Posta Kodu Nedir?

Tunceli posta kodu : 62000 olarak bilinmektedir.


Tunceli İlçeleri