Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Trabzon Posta Kodu Sorgula


61000

Trabzon posta kodu sorgulaması yapıldığında ulaştığımız kod 61000. Posta kodu, herhangi bir adrese farzı misal Trabzon adresine göndermeyi planladığınız resmi evrak gönderilerinin hatasız bir şekilde gitmesi için kullanılan özel numaralar bütünüdür. Türkiye'de her kasabanın posta kodu her biri değişik 5 rakamlı sayı grubundan oluşturulmuştur, görüntülediğiniz gibi Trabzon posta kodu 61000. Trabzon adresine yollamak istediğiniz kargoların irsaliye alanına yazılacak olan bu özel numaralar ile gönderileriniz eksiksiz ve hızlı bir şekilde istediğiniz adrese yollanmaktadır.

Kargocuların kargo gönderiminde zorlanmaması için kullanılan posta kodları, özel Trabzon posta kodu yardımıyla gönderi işlemleri sorunsuz bir şekilde yapılmaktadır. Trabzon mevkinde belirlediğiniz bir adrese kargo, mektup, zarf, koli veya fatura yollarken Trabzon posta kodu olan 61000 rakamlarını dosyaya yazabilirsiniz.

Trabzon posta kodunun benzersiz bir kod olduğu için kargonun karşıya daha hızlı gitmesi için kullanılır. Eğer posta kodu diye bir kavram olmasaydı gönderilerde adres karmaşası meydana gelebilirdi. Trabzon posta kodu 61000 ile gönderilerilerinizi hızlı bir biçimde istediğiniz adrese gönderebileceğiniz için herhangi bir karışıklığın olması söz konusu değildir.

Posta kodlarının bir diğer faydası ise, kargo şirketlerinin dağıtım yerlerinde postaların posta kodlarına göre ayrılmasına olanak sağlamaktadır. Bundan ötürü karmaşa ortadan kalkar Trabzon adresine kargo gönderimi hızlılaşır.

Eğer sevdiklerinize gönderim yapmak istiyorsanız Trabzon posta kodu sorgulamalarını web sitemiz yardımıyla kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Web sitemizde bulunan gelişmiş arama alanımız yardımı ile PTT üzerinden toplanan güncel datalar ile doğru bilgiye ulaşabilirsiniz. Kullanımı kolay olan arama araçlarımız yardımı ile aradığınız posta kodunu kolayca öğrenebilirsiniz.

İnternet kullanımının arması sebebiyle sadece belgeler üzerinde bulunmayan posta kodları, sanal ortamda bulunan e-ticaret sitelerindeki kargolama bölümlerinde mecbur olarak istenilmektedir. Hata istemeyen kargo çalışanları, bulunduğunuz yörenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Trabzon için toplamda 18 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Trabzon Posta Kodları

Akçaabat 61300
Araklı 61700
Arsin 61900
Beşikdüzü 61800
Çarşıbaşı 61420
Çaykara 61940
Dernekpazarı 61950
Düzköy 61390
Hayrat 61450
Köprübaşı 61630
Maçka 61750
Of 61830
Ortahisar 61040
Şalpazarı 61670
Sürmene 61600
Tonya 61500
Vakfıkebir 61400
Yomra 61250

Posta kodları sadece Türkiye'de bulunmaz. Bütün dünyada posta kodu bulunur. Genellikle posta kodu zip code gibi kavramlar ile aranmaktadır. Bazı dünya ülkelerinin rakamdan hariç, harfler de posta kodu değişkenine dahil edilebilmektedir. Posta kodunun en temel amacı; oluşabilecek her türlü zaman kaybını en aza indirmektir. Türkiye’de kullanılan posta kodlarında ilk 2 numara o şehrin plaka kodunu diğer kalan numaralar ise bağlı olan bölgeleri temsil ediyor.

Trabzon Posta Kodu Nedir?

Trabzon posta kodu : 61000 olarak bilinmektedir.


Trabzon İlçeleri