Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Tokat Posta Kodu Sorgula


60000

Tokat posta kodu sorgulamasında karşınıza çıkan değer 60000. Posta kodu, herhangi bir konuma örneklemek gerekirse Tokat adresine gönderebileceğiniz kargo , koli, mektup veya zarf gibi postaların hızlı bir şekilde iletilmesi için lazım olan dijital kod numarasıdır. Türkiye'de her mahallenin posta kodu birbirine benzemeyen 5 rakamlı sayılardan oluşturulmaktadır, örnek vermek gerekirse Tokat posta kodu 60000. Tokat adresine göndermek istenen postaların üstüne yazılacak olan bu özel numaralar ile postalarınız en hızlı ve en güvenilir bir şekilde yollanmaktadır.

Kargocuların posta taşınırken rahat etmesi için gerekli olan posta kodları, eşi benzeri olmayan Tokat posta kodu sayesinde kargo işleri sorunsuzca işlemektedir. Tokat için belirlediğiniz bir adrese mektup, zarf veya fatura yollamak isterseniz Tokat posta kodu olan 60000 rakamlarını dosyaya yazabilirsiniz.

Tokat posta kodunun özel bir yapıda olmasından ötürü gönderilen kargonun karşı tarafa problemsiz olarak ulaşmasını sağlamak için üretilmiştir. Şayet posta kodu diye bir kavram olmasaydı gönderilerde büyük bir karışıklık oluşabirdir. Tokat posta kodu 60000 yardımı ile kargolarınızı hatasız bir şekilde belirttiğiniz adrese yollayabileceğiniz için herhangi bir karışıklık olması söz konusu bile edilemez.

Posta kodlarının başka bir faydası ise, kargo şirketlerinin dağıtım yerlerinde gönderilerin posta kodlarına göre ayrılmasına yardımcı olmasıdır. Bundan ötürü iş yükü büyük oranda azalır Tokat adresine kargo gönderimi kolaylaşır.

Eğer ailenize kargo yollayacaksanız Tokat posta kodu numaralarını web sitemiz yardımıyla hızlıca yapabilirsiniz. Web sitemizde bulunan eşsiz arama motorumuz yardımıyla PTT üzerinden toplanan güncel datalar ile gerçek bilgiye ulaşabilirsiniz. Kullanması çok kolay olan web arayüzümüz sayesinde aradığınız posta kodunu hızlıca öğrenebilirsiniz.

İnternet kullanımının arması sebebiyle sadece belgeler üzerinde bulunmayan posta kodları, sanal ortamda bulunan e-ticaret internet sitelerinin gönderi adresi alanlarında mutlaka istenmektedir. Hata yapmak istemeyen kargo çalışanları, bulunduğunuz yörenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Tokat için toplamda 12 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Tokat Posta Kodları

Almus 60905
Artova 60670
Başçiftlik 60620
Erbaa 60500
Merkez 60235
Niksar 60630
Pazar 60802
Reşadiye 60730
Sulusaray 60872
Turhal 60302
Yeşilyurt 60862
Zile 60402

Posta kodları yalnızca Türkiye'de bulunmaz. Dünyanın diğer tüm ülkelerinde posta kodu kullanılmaktadır. Çoğunlukla posta kodu zip code gibi yabancı kelimeler ile arandığı bilinir. Bazı kültürlerde numaralardan hariç yazılar da posta koduna katılmıştır. Posta kodunun var olmasının en temel amacı; karşılaşılabilecek her türlü adres karmaşasını önlemektir. Türkiye’de kullanılmakta olan posta kodlarında ilk 2 numara şehrin plaka kodunu tarif ederken, kalanlar ise semtleri temsil eder.

Tokat Posta Kodu Nedir?

Tokat posta kodu : 60000 olarak bilinmektedir.


Tokat İlçeleri