Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Tekirdağ Posta Kodu Sorgula


59000

Tekirdağ posta kodu sorgulaması yapıldığında ulaştığımız kod 59000. Posta kodu, herhangi bir konuma örnek vermek gerekirse Tekirdağ adresine göndermek istediğiniz fatura, kargo ve mektup gibi postaların doğru olarak gönderilmesi için lazım olan modern numaralardan oluşmaktadır. Türkiye'de her bölgenin posta kodu benzersiz 5 sayılı dijital numaralardan oluşturulmaktadır, görüntülediğiniz gibi Tekirdağ posta kodu 59000. Tekirdağ adresine gönderilmek istenen kargoların irsaliye bölümüne yazılan bu eşsiz kodlar ile gönderileriniz hızlı ve eksiksiz bir şekilde istediğiniz adrese gitmektedir.

Firmaların kargo gönderilirken rahat etmesi için lazım olan posta kodları, eşi benzeri olmayan Tekirdağ posta kodu sayesinde taşıma işlemleri sorunsuz bir şekilde işlemektedir. Tekirdağ konumunda bulunan bir adrese mektup, zarf veya fatura yollamak isterseniz Tekirdağ posta kodu olan 59000 numarasını gönderi dosyalarına yazabilirsiniz.

Tekirdağ posta kodunun özel bir kod olduğu için gönderilen kargonun belirlenen adrese daha rahat gitmesi için kullanılır. Şayet posta kodu gibi bir kavram olmasaydı gönderilerde adres karmaşası oluşacaktı. Tekirdağ posta kodu 59000 yardımıyla gönderilerilerinizi hatasız bir şekilde adrese gönderebileceğiniz için herhangi bir karmaşanın olması söz konusu bile edilemez.

Posta kodlarının bir diğer yararı ise, kargo şirketlerinin depolarında gönderilerin posta kodlarına göre ayırabilmelerine olanak tanır. Bundan ötürü iş yükü azalarak zaman kazanılır Tekirdağ adresine gönderim çok hızlı olur.

Şayet sevdiklerinize veya arkadaşlarınıza gönderi yapacaksanız Tekirdağ posta kodu numaralarını web sitemiz yardımı ile kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Web sitemizde bulunan gelişmiş arama alanımız yardımı ile PTT üzerinden toplanan güncel datalar ile gerçek bilgilere ulaşabilirsiniz. Kullanımı kolay olan arama araçlarımız yardımı ile dilediğiniz posta kodunu çok rahat öğrenebilirsiniz.

İnternet alışverişlerinin artması ile günümüzde sadece belgeler üzerinde bulunmayan posta kodları, sanal ortamda bulunan e-ticaret sitelerindeki teslimat adresi bölümlerinde de mecbur olarak istenilmektedir. Hata sevmeyen web site sahipleri, yaşadığınız yörenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Tekirdağ için toplamda 11 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Tekirdağ Posta Kodları

Çerkezköy 59500
Çorlu 59860
Ergene 59930
Hayrabolu 59400
Kapaklı 59510
Malkara 59300
Marmaraereğlisi 59740
Muratlı 59700
Saray 59600
Şarköy 59800
Süleymanpaşa 59100

Posta kodları yalnızca Türkiye'ye özel değildir. Dünyanın diğer tüm ülkelerinde posta kodu bulunmaktadır. Sıklıkla posta kodu postal code gibi yabancı kelimeler ile arandığı bilinir. Bazı ülkelerde sayılardan hariç yazılar da posta koduna katılmıştır. Posta kodunun var olmasının en temel amacı; oluşabilecek her türlü adres karışıklığının önüne geçmektir. Türkiye’de kullanılmakta olan posta kodlarında ilk 2 sayı o şehrin plaka kodunu diğer kalan sayılar ise bağlı olan bölgeleri temsil etmektedir.

Tekirdağ Posta Kodu Nedir?

Tekirdağ posta kodu : 59000 olarak bilinmektedir.


Tekirdağ İlçeleri