Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Sivas Posta Kodu Sorgula


58000

Sivas posta kodu sorgulaması yapıldığında ulaştığımız kod 58000. Posta kodu, herhangi bir dükkana mesela Sivas adresine göndermeyi planladığınız fatura, kargo ve mektup gibi postaların direkt olarak gitmesi için lazım olan eşsiz numaralar bütünüdür. Türkiye'de bulunan her ilçenin posta kodu benzersiz 5 sayılı dijital numaralardan oluşturulmuştur, mesela Sivas posta kodu 58000. Sivas adresine ulaştırmak istediğiniz kolilerin üzerine yazılan bu özel numaralar ile postalarınız en güvenli ve hızlı bir şekilde istediğiniz adrese yollanmaktadır.

Kargocuların kargo taşınırken rahat etmesi için lazım olan bu posta kodları, benzersiz Sivas posta kodu yardımıyla taşıma işlemleri kusursuzca işlemektedir. Sivas konumunda belirlediğiniz bir adrese mektup, zarf veya fatura yollamak isterseniz Sivas posta kodu olan 58000 rakamlarını evraka yazabilirsiniz.

Sivas posta kodunun benzersiz bir kod olduğundan dolayı postanın belirlenen adrese hızlı bir şekilde gitmesi için kullanılmaktadır. Belkide posta kodu diye bir kavram olmasaydı gönderilerde adres karmaşası oluşabirdir. Sivas posta kodu 58000 yardımı ile gönderilerilerinizi eksiksiz bir şekilde belirttiğiniz adrese yollayabileceğiniz için herhangi bir karmaşanın olması söz konusu değildir.

Posta kodlarının diğer bir faydası ise, lojistik şirketlerinin depolarında postaların posta kodlarına göre ayırabilmelerine olanak tanır. Bundan ötürü sorunların büyük kısmı ortadan kalmış olur ve Sivas adresine kargo gönderimi hızlılaşır.

Eğer bir akrabanıza veya bir müşterinize kargo göndermeyi planlıyorsanız Sivas posta kodu sonuçlarını PostaKoduSorgula.Com aracılığı ile hızlıca yapabilirsiniz. Web sitemizde bulunmakta olan eşsiz arama motorumuz sayesinde PTT üzerinden alınan güncel veriler ile gerçek bilgiye ulaşabilirsiniz. Kullanımı basit olan arama kutucukları ile merak ettiğiniz posta kodunu çok rahat öğrenebilirsiniz.

İnternet kullanımının arması sebebiyle sadece belgeler üzerinde kullanılmayan posta kodları, dijital ortamda bulunan e-ticaret internet sitelerinin gönderi adresi bölümlerinde mutlaka istenir. Hata istemeyen gönderi personelleri, bulunduğunuz yörenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Sivas için toplamda 17 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Sivas Posta Kodları

Akıncılar 58550
Altınyayla 58470
Divriği 58300
Doğanşar 58780
Gemerek 58002
Gölova 58640
Gürün 58800
Hafik 58760
İmranlı 58982
Kangal 58900
Koyulhisar 58660
Merkez 58030
Şarkışla 58405
Suşehri 58602
Ulaş 58382
Yıldızeli 58525
Zara 58702

Posta kodları bir tek Türkiye'ye özel değildir. Tüm dünyada posta kodu bulunur. Sıklıkla posta kodu zip code gibi yabancı kelimeleri ile aranmaktadır. Bazı ülkelerde sayılardan hariç harfleri de posta koduna eklenmiştir. Posta kodu kullanımının sebebi; doğabilecek her türlü adres karmaşasını önlemektir. Türkiye’de kullanılmakta olan posta kodlarında ilk 2 numara o bölgenin plaka kodunu kalanlar ise bağlı olan bölgeleri temsil etmektedir.

Sivas Posta Kodu Nedir?

Sivas posta kodu : 58000 olarak bilinmektedir.


Sivas İlçeleri