Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Şırnak Posta Kodu Sorgula


73000

Şırnak posta kodu araması sonucunda ulaştığımız değer 73000. Posta kodu, herhangi bir dükkana örnek vermek gerekirse Şırnak adresine gönderebileceğiniz kargo , koli, mektup veya zarf gibi materyallerin nokta atışı yönlendirilebilmesi için lazım olan teknolojik bir numaradır. Türkiye'de her ilin posta kodu farklı 5 rakamlı dijital kodlardan oluşmaktadır, örneğin sorgulamasını yaptığınız Şırnak posta kodu 73000. Şırnak adresine gönderilmek istenen postaların irsaliye bölümüne yazılan bu benzersiz numaralar ile postalarınız en güvenli ve hızlı bir şekilde gitmektedir.

Firmaların kargo gönderilirken rahat etmesi için lazım olan bu posta kodları, eşi benzeri olmayan Şırnak posta kodu yardımıyla posta işlemleri sorunsuz bir şekilde işlemektedir. Şırnak konumunda belirlediğiniz bir adrese kargo veya mektup göndermeyi planlarsanız Şırnak posta kodu olan 73000 numarasını gönderi evraklarına yazabilirsiniz.

Şırnak posta kodunun özel bir kod olduğu için gönderinin karşıya daha hızlı gitmesi için kullanılır. Belkide posta kodu diye bir kavram olmasaydı gönderilerde adres karmaşası oluşacaktı. Şırnak posta kodu 73000 yardımıyla gönderilerilerinizi sorunsuz bir şekilde adrese gönderebileceğiniz için herhangi bir sorunun olması söz konusu bile edilemez.

Posta kodlarının diğer bir faydası ise, kargo ve postacı firmalarının dağıtım ambarlarında gönderilerin posta kodlarına göre gruplandırılmasına olanak tanımaktadır. Böylelikle kargocuların iş yükü azalmaktadır. Şırnak adresine gönderim hızlılaşır.

Şayet sevdiklerinize kargo göndermek istiyorsanız Şırnak posta kodu sonuçlarını web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Sitemizde olan benzersiz arama alanımız aracılığıyla PTT üzerinden edinilen güncel veriler ile gerçek bilgiye ulaşabilirsiniz. Kullanması çok kolay olan web arayüzümüz sayesinde istediğiniz posta kodunu öğrenebilirsiniz.

İnternet kullanınımın bir hayli artması sebebiyle sadece evrak üzerinde kullanılmayan posta kodları, internette bulunan e-ticaret internet sitelerinin gönderi adresi bölümlerinde zorunlu olarak istenilmektedir. Hata yapmamak adına kargo çalışanları, bulunduğunuz yörenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Şırnak için toplamda 7 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Şırnak Posta Kodları

Beytüşşebap 73800
Cizre 73200
Güçlükonak 73710
İdil 73310
Merkez 73030
Silopi 73430
Uludere 73630

Posta kodları sadece Türkiye'de bulunmaz. Dünyanın diğer tüm ülkelerinde posta kodu kullanılmaktadır. Genellikle posta kodu postal code gibi yabancı kelimeler ile arandığı bilinmektedir. Bazı ülkelerde rakamdan hariç, harfleri de posta koduna eklenmiştir. Posta kodu kavramının amacı; oluşabilecek her türlü zaman kaybını en aza indirmektir. Türkiye’de kullanılan posta kodlarında ilk 2 numara şehrin plaka kodunu tarif ederken, diğer kalan numaralar ise mahalleleri temsil eder.

Şırnak Posta Kodu Nedir?

Şırnak posta kodu : 73000 olarak bilinmektedir.


Şırnak İlçeleri