Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Sinop Posta Kodu Sorgula


57000

Sinop posta kodu araması yaptığınızda karşınıza çıkacak sonuç 57000. Posta kodu, herhangi bir ofise örneğin Sinop adresine göndermeyi planladığınız koli, kargo, mektup veya zarf gibi materyallerin doğru bir şekilde yönlendirilebilmesi için kullanılan eşsiz bir kod yapısıdır. Türkiye'de her ilin, ilçenin ve mahallenin posta kodu özel 5 rakamlı dijital kodlardan oluşturulmuştur, örnek olarak Sinop posta kodu 57000. Sinop adresine iletmek istediğiniz evrakların irsaliye bölümüne yazılacak olan bu özel numaralar ile gönderileriniz eksiksiz ve hızlı bir şekilde dilediğiniz adrese gitmektedir.

Kargocuların posta taşınırken zorlanmaması için gerekli olan posta kodları, benzersiz Sinop posta kodu vesilesiyle kargo işleri sorunsuz bir şekilde işlemektedir. Sinop konumunda bulunan bir adrese koli, kargo, mektup veya zarf göndermek isterseniz Sinop posta kodu olan 57000 numarasını dosyaya yazabilirsiniz.

Sinop posta kodunun özel bir yapıda olmasından ötürü kargonun belirtilen adrese hızlıca ulaşmasına yardımcı olur. Belkide posta kodu diye bir şey olmasaydı gönderilerde adres karışıklığı yaşanacaktı. Sinop posta kodu 57000 yardımıyla evraklarınızı sorunsuzca adrese gönderebileceğiniz için herhangi bir karışıklığın olması mümkün gibi görünmüyor.

Posta kodlarının diğer bir yararı ise, lojistik firmalarının depo veya sevkiyat bölümlerinde kargoların posta kodlarına göre ayırabilmelerine olanak tanır. Bundan ötürü iş yükü azalır ve zaman kazanılarak Sinop adresine gönderim çok kolaylaşır.

Şayet arkadaşlarınıza kargo yollamak istiyorsanız Sinop posta kodu numaralarını PostaKoduSorgula.Com yardımı ile yapabilirsiniz. Web sitemizde bulunan gelişmiş arama alanımız aracılığıyla PTT üzerinden toplanan güncel datalar ile gerçek bilgilere ulaşabilirsiniz. Sırasıyla; il, ilçe, mahalle veya köy seçimini yaparak aradığınız posta kodunu öğrenebilirsiniz.

İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte sadece evrak üzerinde kullanılmayan posta kodları, dijital ortamda bulunan e-ticaret sitelerindeki kargolama bölümlerinde mecbur olarak istenilmektedir. Hata yapmak istemeyen yöneticiler, yaşadığınız bölgenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Sinop için toplamda 9 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Sinop Posta Kodları

Ayancık 57400
Boyabat 57200
Dikmen 57660
Durağan 57700
Erfelek 57800
Gerze 57600
Merkez 57002
Saraydüzü 57302
Türkeli 57902

Posta kodları yalnızca Türkiye’de kullanılmaz. Avrupa'da da posta kodu kavramı bulunmaktadır. Genellikle posta kodu postal code gibi yabancı kelimeler ile arandığı bilinmektedir. Bazı kültürlerde numaralardan hariç harfleri de posta kodu değişkenine dahil edilebilmektedir. Posta koduna isteyacımızın olmasının sebebi oluşabilecek her türlü adres zorluğunu aşmak ve zamandan tasarrup etmektir. Türkiye’de kullanılan posta kodlarında ilk 2 sayı o bölgenin plaka kodunu kalanlar ise o şehre bağlı olan bölgeleri temsil eder.

Sinop Posta Kodu Nedir?

Sinop posta kodu : 57000 olarak bilinmektedir.


Sinop İlçeleri