Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Siirt Posta Kodu Sorgula


56000

Siirt posta kodu araması sonucunda ulaştığımız değer 56000. Posta kodu, herhangi bir uzaklığa örneğin Siirt adresine göndermek istediğiniz mektup, zarf veya fatura gibi postaların tam olarak ulaştırılması için lazım olan rakamsal bir kod yapısıdır. Türkiye'de her beldenin posta kodu her biri farklı 5 rakamlı sayılardan oluşmaktadır, görüntülediğiniz gibi Siirt posta kodu 56000. Siirt adresine göndermeyi planlandığınız kargoların irsaliye alanına yazılacak olan bu benzersiz numaralar ile gönderileriniz hızlı ve eksiksiz bir şekilde gitmektedir.

Kargocuların kargo gönderiminde zorlanmaması için kullanılan posta kodları, benzersiz Siirt posta kodu sayesinde kargo işleri sorunsuzca işlemektedir. Siirt konumunda bulunan bir adrese mektup, zarf veya fatura göndermeyi planlarsanız Siirt posta kodu olan 56000 numarasını dosyaya yazabilirsiniz.

Siirt posta kodunun eşsiz bir kod olması sebebiyle gönderilen kargonun belirtilen adrese sıkıntısız bir biçimde gitmesine yardımcı olur. Belkide posta kodu gibi bir şey olmasaydı gönderilerde büyük bir karmaşa oluşacaktı. Siirt posta kodu 56000 yardımı ile gönderilerilerinizi hatasız bir şekilde adrese gönderebileceğiniz için herhangi bir karışıklığın olması mümkün görünmemektedir.

Posta kodlarının bir diğer yararı ise, lojistik şirketlerinin dağıtım bölümlerinde postaların posta kodlarına göre ayrılmasına yardımcı olmasıdır. Bundan ötürü büyük bir karmaşadan kurtulunur Siirt adresine posta gönderimi hızlılaşır.

Şayet arkadaşlarınıza mektup yollamak istiyorsanız Siirt posta kodu numaralarını internet sitemiz aracılığıyla rahatça yapabilirsiniz. Sitemizde bulunan gelişmiş yapay zekamız aracılığıyla PTT üzerinden alınan güncel veriler ile doğru bilgiye ulaşabilirsiniz. Kullanması çok kolay olan web arayüzümüz sayesinde istediğiniz posta kodunu bulabilirsiniz.

İnternetin günümüzde bir hayli popüler olmasıyla birlikte sadece dosya üzerinde kullanılmayan posta kodları, dijital ortamda bulunan e-ticaret sitelerindeki teslimat adresi bölümlerinde de mutlaka istenir. Hata yapmak istemeyen gönderi personelleri, yaşadığınız yörenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Siirt için toplamda 7 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Siirt Posta Kodları

Baykan 56465
Eruh 56540
Kurtalan 56505
Merkez 56210
Pervari 56705
Şirvan 56873
Tillo 56870

Posta kodları sadece Türkiye’de kullanılmaz. Dünyanın diğer tüm ülkelerinde posta kodu bulunmaktadır. Genellikle posta kodu zip code gibi yabancı kelimeler ile arandığı bilinir. Bazı dünya ülkelerinin rakamdan hariç, harfleri de posta kodu değişkenine dahil edilmiştir. Posta kodu kullanımının sebebi; doğabilecek her türlü zaman kaybını en aza indirmektir. Türkiye’de kullanılan posta kodlarında ilk 2 rakam şehrin plaka kodunu tarif ederken, kalanlar ise o şehre bağlı olan bölgeleri temsil eder.

Siirt Posta Kodu Nedir?

Siirt posta kodu : 56000 olarak bilinmektedir.


Siirt İlçeleri