Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Şanlıurfa Posta Kodu Sorgula


63000

Şanlıurfa posta kodu araması yapıldıında karşınıza çıkacak olan değer 63000. Posta kodu, herhangi bir ofise örneklemek gerekirse Şanlıurfa adresine göndermek istediğiniz kargo ve mektup gibi materyallerin eksiksiz olarak iletilmesi için tercih edilen modern numaralardan oluşmaktadır. Türkiye'de yer alan her ilçe ve mahallenin posta kodu birbirine benzemeyen 5 rakamlı dijital kodlardan oluşturulmuştur, örneğin sorgulamasını yaptığınız Şanlıurfa posta kodu 63000. Şanlıurfa adresine yollamak istediğiniz evrakların irsaliye bölümüne yazılan bu özel numaralar ile postalarınız hızlı ve eksiksiz bir şekilde gitmektedir.

Firmaların posta taşınırken zorlanmaması için gerekli olan posta kodları, özel Şanlıurfa posta kodu sayesinde posta işlemleri sorunsuz bir şekilde yapılmaktadır. Şanlıurfa için belirlediğiniz bir adrese mektup, zarf veya fatura gönderirken Şanlıurfa posta kodu olan 63000 rakamlarını gönderi dosyalarına yazabilirsiniz.

Şanlıurfa posta kodunun benzersiz bir kod olduğundan dolayı gönderilen postanın belirtilen adrese hızlıca ulaşmasına yardımcı olur. Şayet posta kodu gibi bir şey olmasaydı kargolarda büyük bir karışıklık meydana gelecekti. Şanlıurfa posta kodu 63000 yardımıyla postalarınızı hızlıca istediğiniz adrese gönderebileceğiniz için herhangi bir sorunun olması söz konusu değildir.

Posta kodlarının başka bir faydası ise, lojistik firmalarının dağıtım ambarlarında postaların posta kodlarına göre ayırabilmelerine olanak tanır. Bundan ötürü kargocuların iş yükü azalmaktadır. Şanlıurfa adresine gönderim çok hızlı olur.

Eğer akrabalarınıza kargo göndermek istiyorsanız Şanlıurfa posta kodu numaralarını PostaKoduSorgula.Com yardımı ile kolayca yapabilirsiniz. Sitemizin içerisinde bulunan benzersiz arama alanımız yardımıyla PTT üzerinden alınan güncel veriler ile doğru bilgilere ulaşabilirsiniz. Kullanımı kolay olan arama araçlarımız yardımı ile merak ettiğiniz posta kodunu öğrenebilirsiniz.

İnternetin yaygınlaşması ile sadece dosya üzerinde bulunmayan posta kodları, dijital ortamda bulunan e-ticaret internet sitelerinin kargolama bölümlerinde mecburen istenir. Hata sevmeyen kargo çalışanları, yaşadığınız yörenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Şanlıurfa için toplamda 13 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Şanlıurfa Posta Kodları

Akçakale 63500
Birecik 63400
Bozova 63850
Ceylanpınar 63570
Eyyübiye 63200
Halfeti 63950
Haliliye 63100
Harran 63510
Hilvan 63900
Karaköprü 63320
Siverek 63600
Suruç 63800
Viranşehir 63700

Posta kodları bir tek Türkiye'ye özel değildir. Dünyanın diğer tüm ülkelerinde posta kodu bulunmaktadır. Sıklıkla posta kodu (zip code, postal code) gibi yabancı kelimeleri ile aranmaktadır. Bazı ülkelerde sayılardan hariç harfleri de posta koduna dahil edilmiştir. Posta kodunun kullanım amacı; oluşabilecek her türlü adres karışıklığının önüne geçmektir. Türkiye’de kullanılmakta olan posta kodlarında ilk 2 rakam o şehrin plaka kodunu diğerleri ise mahalleleri temsil ediyor.

Şanlıurfa Posta Kodu Nedir?

Şanlıurfa posta kodu : 63000 olarak bilinmektedir.


Şanlıurfa İlçeleri