Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Samsun Posta Kodu Sorgula


55000

Samsun posta kodu sorgulaması yapıldığında ulaştığımız kod 55000. Posta kodu, herhangi bir uzaklığa farzı misal Samsun adresine göndermeyi planladığınız koli, kargo, mektup veya zarf gibi gönderilerinin doğru olarak ulaştırılması için tercih edilen dijital kod numarasıdır. Türkiye’de her ilçe ve mahallenin posta kodu benzersiz 5 rakamlı numaralardan oluşmaktadır, öğrendiğiniz gibi Samsun posta kodu 55000. Samsun adresine ulaştırmak istediğiniz kolilerin sevkiyat alanına yazılan bu özel kodlar ile bu postalarınız hızlı ve güvenli bir şekilde dilediğiniz adrese gitmektedir.

Kargocuların kargo gönderilirken rahat etmesi için lazım olan posta kodları, özel Samsun posta kodu yardımıyla kargo işlemleri kusursuzca işlemektedir. Samsun mevkinde belirlediğiniz bir adrese fatura, kargo ve mektup göndermek isterseniz Samsun posta kodu olan 55000 numarasını gönderi dosyalarına yazabilirsiniz.

Samsun posta kodunun özel bir kod olması sayesinde kargonun karşıya daha hızlı gitmesi için kullanılır. Belkide posta kodu gibi bir şey olmasaydı gönderilerde büyük bir karmaşa yaşanabilirdi. Samsun posta kodu 55000 yardımı ile gönderilerilerinizi hatasız bir şekilde istediğiniz adrese gönderebileceğiniz için herhangi bir sorunun olması söz konusu bile edilemez.

Posta kodlarının başka bir faydası ise, kargo ve lojistik şirketlerinin depo bölümlerinde gönderilerin posta kodlarına göre ayrılması için kolaylık sağlar. Bundan ötürü iş yükü azalarak zaman kazanılır Samsun adresine gönderim hızlıca gönderilir.

Eğer müşterilerinize gönderim yapmak istiyorsanız Samsun posta kodu sorgulamalarını PostaKoduSorgula.Com yardımı ile yapabilirsiniz. Web sitemizde bulunmakta olan eşsiz yapay zekamız aracılığıyla PTT üzerinden alınan güncel veriler ile doğru bilgilere ulaşabilirsiniz. Kullanımı basit olan arama kutucukları ile aradığınız posta kodunu hızlıca bulabilirsiniz.

İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte sadece belgeler üzerinde bulunmayan posta kodları, sanal ortamda bulunan e-ticaret internet sitelerinin kargolama bölümlerinde mecbur olarak istenilmektedir. Hata istemeyen gönderi personelleri, bulunduğunuz bölgenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Samsun için toplamda 17 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Samsun Posta Kodları

19 Mayıs 55420
Alaçam 55800
Asarcık 55860
Atakum 55200
Ayvacık 55550
Bafra 55400
Canik 55080
Çarşamba 55500
Havza 55700
İlkadım 55070
Kavak 55850
Ladik 55760
Salıpazarı 55530
Tekkeköy 55320
Terme 55600
Vezirköprü 55902
Yakakent 55810

Posta kodları yalnızca Türkiye'ye özel değildir. Dünyanın diğer tüm ülkelerinde posta kodu bulunur. Sıklıkla posta kodu zip code gibi yabancı kelimeler ile arandığı bilinir. Bazı dünya ülkelerinin sayılardan hariç harfler de posta kodu değişkenine dahil edilmiştir. Posta koduna isteyacımızın olmasının sebebi oluşabilecek her türlü zaman kaybı yavaşamadan gönderilerin adreslere ulaşmasını sağlamaktır. Türkiye’de kullanılmakta olan posta kodlarında ilk 2 numara o şehrin plaka kodunu diğerleri ise diğer bölgeleri temsil etmektedir.

Samsun Posta Kodu Nedir?

Samsun posta kodu : 55000 olarak bilinmektedir.


Samsun İlçeleri