Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Sakarya Posta Kodu Sorgula


54000

Sakarya posta kodu sorgulamasında karşınıza çıkan değer 54000. Posta kodu, herhangi bir resmi kuruma örneklemek gerekirse Sakarya adresine gönderi yapacağınız fatura, kargo ve mektup gibi materyallerin sorunsuz bir şekilde gönderilmesi için tercih edilen benzersiz numaralar bütünüdür. Türkiye'de her ilin posta kodu birbirine benzemeyen 5 rakamlı sayı grubundan oluşturulmaktadır, örnek olarak Sakarya posta kodu 54000. Sakarya adresine göndermek istenen postaların sevkiyat kısmına yazılan bu özel kodlar ile gönderileriniz eksiksiz ve hızlı bir şekilde yollanmaktadır.

Firmaların kargo gönderiminde rahat etmesi için lazım olan posta kodları, eşi benzeri olmayan Sakarya posta kodu sayesinde kargo işleri sorunsuz bir şekilde yapılmaktadır. Sakarya konumunda bulunan bir adrese kargo ve mektup göndermek isterseniz Sakarya posta kodu olan 54000 rakamlarını evraka yazabilirsiniz.

Sakarya posta kodunun benzersiz olduğu için gönderilen postanın istenilen adrese güvenli bir şekilde gitmesine olanak sağlar. Belkide posta kodu diye bir kavram olmasaydı kargolarda adres karmaşası oluşabirdir. Sakarya posta kodu 54000 yardımı ile gönderilerilerinizi hızlı bir biçimde adrese gönderebileceğiniz için herhangi bir sorunun olması mümkün gibi görünmüyor.

Posta kodlarının bir diğer yararı ise, lojistik firmalarının depolarında postaların posta kodlarına göre ayrılmasına yardım eder. Böylelikle büyük bir karmaşadan kurtulunur Sakarya adresine posta gönderimi kolaylaşır.

Eğer sevdiklerinize kargo yollamak istiyorsanız Sakarya posta kodu numaralarını internet sitemiz yardımı ile kolayca yapabilirsiniz. Web sitemizde bulunan eşsiz yapay zekamız sayesinde PTT üzerinden alınan güncel veriler ile tam bilgiye erişebilirsiniz. Kullanımı basit olan arama kutucukları ile merak ettiğiniz posta kodunu hızlıca görebilirsiniz.

İnternet kullanınımın bir hayli artması sebebiyle sadece dosya üzerinde bulunmayan posta kodları, internette bulunan e-ticaret internet sitelerinin gönderi adresi bölümlerinde zorunlu olarak istenilmektedir. Hata sevmeyen site yöneticileri, yaşadığınız bölgenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Sakarya için toplamda 16 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Sakarya Posta Kodları

Adapazarı 54100
Akyazı 54400
Arifiye 54580
Erenler 54200
Ferizli 54110
Geyve 54700
Hendek 54300
Karapürçek 54430
Karasu 54500
Kaynarca 54650
Kocaali 54800
Pamukova 54900
Sapanca 54600
Serdivan 54050
Söğütlü 54160
Taraklı 54750

Posta kodları bir tek Türkiye'de bulunmaz. Tüm dünyada posta kodu kullanılır. Çoğunlukla posta kodu postal code veya zip code gibi kavramlar ile aranmaktadır. Bazı bölgelerde rakamdan hariç, harfleri de posta koduna dahil edilmiştir. Posta kodunun var olmasının en temel amacı; karşılaşılabilecek her türlü adres karışıklığının önüne geçmektir. Türkiye’de kullanılan posta kodlarında ilk 2 rakam o bölgenin plaka kodunu diğerleri ise o şehre bağlı olan bölgeleri temsil etmektedir.

Sakarya Posta Kodu Nedir?

Sakarya posta kodu : 54000 olarak bilinmektedir.


Sakarya İlçeleri