Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Osmaniye Posta Kodu Sorgula


80000

Osmaniye posta kodu araması yaptığınızda karşınıza çıkacak sonuç 80000. Posta kodu, herhangi bir konuma örneklemek gerekirse Osmaniye adresine gönderi yapacağınız resmi evrak gönderilerinin sorunsuz bir şekilde erişmesi için gereken özel numaralar bütünüdür. Türkiye'de bulunan her ilçenin posta kodu farklı 5 rakamlı numaradan oluşturulmaktadır, baktığınız üzere Osmaniye posta kodu 80000. Osmaniye adresine yollamak istediğiniz kargoların sevkiyat alanına yazılan bu özel numaralar ile postalarınız en hızlı ve en güvenilir bir şekilde yollanmaktadır.

Kargocuların posta gönderiminde zorlanmaması için kullanılan posta kodları, özel Osmaniye posta kodu sayesinde gönderi işlemleri kusursuzca yapılmaktadır. Osmaniye mevkinde belirlediğiniz bir adrese mektup, zarf veya fatura yollarken Osmaniye posta kodu olan 80000 rakamlarını gönderi evraklarına yazabilirsiniz.

Osmaniye posta kodunun benzersiz bir kod yapısında olması kargonun belirlenen adrese daha hızlı bir şekilde gitmesi için kullanılır. Şayet posta kodu gibi bir kavram olmasaydı gönderilerde büyük bir karışıklık yaşanabilirdi. Osmaniye posta kodu 80000 ile evraklarınızı hızlıca adrese gönderebileceğiniz için herhangi bir sorunun olması mümkün görünmemektedir.

Posta kodlarının başka bir faydası ise, kargo firmalarının dağıtım ambarlarında kargoların posta kodlarına göre gruplandırılması için kolaylık sağlar. Bundan ötürü büyük bir karmaşadan kurtulunur Osmaniye adresine gönderim çok kolay olur.

Şayet akrabalarınıza kargo göndermek istiyorsanız Osmaniye posta kodu sorgulamalarını PostaKoduSorgula.Com yardımıyla hızlıca yapabilirsiniz. Web sitemizde bulunan eşsiz arama alanımız yardımıyla PTT üzerinden toplanan güncel datalar ile doğru bilgiye ulaşabilirsiniz. Kullanımı basit olan arama kutucukları ile istediğiniz posta kodunu çok rahat öğrenebilirsiniz.

İnternet alışverişlerinin artması ile günümüzde sadece evrak üzerinde kullanılmayan posta kodları, dijital ortamda bulunan e-ticaret internet sitelerinin kargolama bölümlerinde mecburen istenir. Hata yapmamak adına web site sahipleri, yaşadığınız bölgenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Osmaniye için toplamda 7 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Osmaniye Posta Kodları

Bahçe 80500
Düziçi 80710
Hasanbeyli 80850
Kadirli 80760
Merkez 80010
Sumbas 80940
Toprakkale 80952

Posta kodları bir tek Türkiye’de kullanılmaz. Tüm dünyada posta kodu bulunmaktadır. Genellikle posta kodu postal code gibi kavramlar ile aranmaktadır. Bazı dünya ülkelerinin sayılardan hariç harfler de posta kodu değişkenine dahil edilebilmektedir. Posta kodu kavramının amacı; karşılaşılabilecek her türlü zaman kaybı yavaşamadan gönderilerin adreslere ulaşmasını sağlamaktır. Türkiye’de kullanılmakta olan posta kodlarında ilk 2 rakam o bölgenin plaka kodunu kalanlar ise diğer bölgeleri temsil ediyor.

Osmaniye Posta Kodu Nedir?

Osmaniye posta kodu : 80000 olarak bilinmektedir.


Osmaniye İlçeleri