Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Niğde Posta Kodu Sorgula


51000

Niğde posta kodu sorgulamasında karşınıza çıkan değer 51000. Posta kodu, herhangi bir dükkana örneğin Niğde adresine göndermek istediğiniz mektup, zarf veya fatura gibi postaların doğru bir şekilde gönderilmesi için gereken teknik numaralardan oluşmaktadır. Türkiye'de yer alan her ilçe ve mahallenin posta kodu eşsiz 5 sayılı dijital numaralardan oluşturulmuştur, okuduğunuz üzere Niğde posta kodu 51000. Niğde adresine yollamak istediğiniz postaların irsaliye bölümüne yazılacak olan bu özel numaralar ile postalarınız hızlı ve güvenli bir şekilde istediğiniz adrese yollanmaktadır.

Firmaların kargo gönderiminde rahat etmesi için lazım olan posta kodları, eşsiz Niğde posta kodu vesilesiyle gönderi işlemleri kusursuzca yapılmaktadır. Niğde konumunda bulunan bir adrese koli, kargo, mektup veya zarf göndermek isterseniz Niğde posta kodu olan 51000 numarasını gönderi evraklarına yazabilirsiniz.

Niğde posta kodunun benzersiz bir kod yapısında olması yollanan kargonun karşı tarafa hızlı bir şekilde ulaşması için kullanılmaktadır. Şayet posta kodu diye bir şey olmasaydı kargolarda adres karışıklığı oluşacaktı. Niğde posta kodu 51000 yardımıyla kargolarınızı hatasız bir şekilde belirttiğiniz adrese yollayabileceğiniz için herhangi bir karışıklık olması mümkün görünmemektedir.

Posta kodlarının diğer bir yararı ise, kargo şirketlerinin depo bölümlerinde gönderilerin posta kodlarına göre gruplandırılması için kolaylık sağlar. Böylelikle iş yükü azalarak zaman kazanılır Niğde adresine kargo gönderimi çok kolaylaşır.

Şayet ailenize veya sevdiklerinize kargo göndermek istiyorsanız Niğde posta kodu sonuçlarını internet sitemiz yardımıyla kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Web sitemizde bulunan benzersiz yapay zekamız yardımı ile PTT üzerinden alınan güncel veriler ile doğru bilgilere ulaşabilirsiniz. Kullanımı kolay olan arama araçlarımız yardımı ile dilediğiniz posta kodunu çok rahat öğrenebilirsiniz.

İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte sadece belgeler üzerinde bulunmayan posta kodları, sanal ortamda bulunan e-ticaret sitelerindeki kargolama bölümlerinde mecburen istenir. Hata sevmeyen gönderi personelleri, bulunduğunuz yörenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Niğde için toplamda 6 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Niğde Posta Kodları

Altunhisar 51600
Bor 51710
Çamardı 51662
Çiftlik 51810
Merkez 51200
Ulukışla 51902

Posta kodları yalnızca Türkiye'de bulunmaz. Tüm dünyada posta kodu kullanılır. Çoğunlukla posta kodu (zip code, postal code) gibi kavramlar ile aranmaktadır. Bazı kültürlerde numaralardan hariç yazılar da posta koduna dahil edilmiştir. Posta kodunun var olmasının en temel amacı; oluşabilecek her türlü adres karışıklığını önlemek ve zamandan kar sağlamaktır. Türkiye’de kullanılan posta kodlarında ilk 2 sayı o bölgenin plaka kodunu kalanlar ise semtleri temsil etmektedir.

Niğde Posta Kodu Nedir?

Niğde posta kodu : 51000 olarak bilinmektedir.


Niğde İlçeleri