Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Nevşehir Posta Kodu Sorgula


50000

Nevşehir posta kodu sorgulamasında karşınıza çıkan değer 50000. Posta kodu, herhangi bir resmi kuruma örneklemek gerekirse Nevşehir adresine gönderebileceğiniz resmi evrak postaların doğru olarak erişmesi için gereken dijital bir kod numarasıdır. Türkiye'de her ilin posta kodu her biri değişik 5 rakamlı kodlardan oluşmaktadır, baktığınız üzere Nevşehir posta kodu 50000. Nevşehir adresine ulaştırmak istediğiniz evrakların sevkiyat bölümüne yazılacak olan bu benzersiz numaralar ile gönderileriniz eksiksiz ve hızlı bir şekilde gitmektedir.

Kargocuların kargo gönderiminde rahat etmesi için gerekli olan posta kodları, benzersiz Nevşehir posta kodu yardımıyla kargo işleri kusursuz bir şekilde yapılmaktadır. Nevşehir mevkinde belirlediğiniz bir adrese mektup, zarf veya fatura gönderirken Nevşehir posta kodu olan 50000 rakamlarını evraka yazabilirsiniz.

Nevşehir posta kodunun benzersiz bir kod olduğundan yollanan kargonun karşı tarafa problemsiz olarak ulaşmasını sağlamak için üretilmiştir. Eğer posta kodu diye bir şey olmasaydı gönderilerde adres karmaşası meydana gelecekti. Nevşehir posta kodu 50000 ile postalarınızı sorunsuzca istediğiniz adrese gönderebileceğiniz için herhangi bir karışıklığın olması mümkün görünmemektedir.

Posta kodlarının başka bir faydası ise, kargo şirketlerinin dağıtım ambarlarında gönderilerin posta kodlarına göre gruplandırılması için kolaylık sağlar. Böylelikle iş yükü büyük oranda azalır Nevşehir adresine kargo gönderimi kolaylaşır.

Eğer akrabalarınıza gönderi yapacaksanız Nevşehir posta kodu sorgulamalarını internet sitemiz yardımı ile rahatça yapabilirsiniz. Sitemizde bulunan gelişmiş arama alanımız yardımı ile PTT üzerinden edinilen güncel veriler ile gerçek bilgiye ulaşabilirsiniz. Kullanımı kolay olan arama araçlarımız yardımı ile dilediğiniz posta kodunu öğrenebilirsiniz.

İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte sadece evrak üzerinde bulunmayan posta kodları, internette bulunan e-ticaret internet sitelerinin gönderi adresi alanlarında zorunlu olarak istenilmektedir. Hata yapmak istemeyen yöneticiler, yaşadığınız yörenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Nevşehir için toplamda 8 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Nevşehir Posta Kodları

Acıgöl 50140
Avanos 50500
Derinkuyu 50700
Gülşehir 50900
Hacıbektaş 50800
Kozaklı 50600
Merkez 50200
Ürgüp 50402

Posta kodları sadece Türkiye'de bulunmaz. Avrupa'da da posta kodu kavramı bulunmaktadır. Genellikle posta kodu postal code gibi yabancı kelimeleri ile aranmaktadır. Bazı dünya ülkelerinin rakamdan hariç, harfleri de posta koduna dahil edilmiştir. Posta koduna isteyacımızın olmasının sebebi doğabilecek her türlü adres karışıklığının önüne geçmektir. Türkiye’de kullanılmakta olan posta kodlarında ilk 2 rakam o bölgenin plaka kodunu kalanlar ise o şehre bağlı olan bölgeleri temsil eder.

Nevşehir Posta Kodu Nedir?

Nevşehir posta kodu : 50000 olarak bilinmektedir.


Nevşehir İlçeleri