Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Muş Posta Kodu Sorgula


49000

Muş posta kodu araması sonucunda karşınıza çıkan değer 49000. Posta kodu, herhangi bir işyerine örneğin Muş adresine göndermeyi planladığınız mektup, zarf veya fatura gibi materyallerin direkt olarak yollanması için gereken rakamsal kod yapısıdır. Türkiye'de her ilçenin posta kodu her biri değişik 5 rakamlı numaradan oluşturulmuştur, örnek olarak Muş posta kodu 49000. Muş adresine iletmek istediğiniz gönderilerin üzerine yazılacak olan bu özel kodlar ile bu postalarınız hızlı ve güvenli bir şekilde istediğiniz adrese gitmektedir.

Firmaların kargo taşınırken zorlanmaması için kullanılan posta kodları, özel Muş posta kodu sayesinde kargo işlemleri kusursuz bir şekilde yapılmaktadır. Muş konumunda belirlediğiniz bir adrese fatura, kargo ve mektup yollamak isterseniz Muş posta kodu olan 49000 rakamlarını gönderi evraklarına yazabilirsiniz.

Muş posta kodunun özel bir kod olması sayesinde yollanan kargonun belirtilen adrese hızlıca ulaşmasına yardımcı olur. Şayet posta kodu gibi bir şey olmasaydı kargolarda büyük bir karmaşa meydana gelecekti. Muş posta kodu 49000 yardımı ile postalarınızı sorunsuz bir şekilde belirttiğiniz adrese yollayabileceğiniz için herhangi bir sorunun olması mümkün gibi görünmüyor.

Posta kodlarının bir diğer faydası ise, lojistik firmalarının dağıtım bölümlerinde kargoların posta kodlarına göre ayrılması için kolaylık sağlar. Bundan ötürü karmaşa ortadan kalkar Muş adresine gönderim çok hızlı olur.

Şayet müşterilerinize kargo yollamak istiyorsanız Muş posta kodu numaralarını web sayfamız yardımıyla rahatça yapabilirsiniz. Web sitemizde bulunan eşsiz arama alanımız yardımı ile PTT üzerinden alınan güncel veriler ile doğru bilgiye ulaşabilirsiniz. Kullanımı kolay olan arama araçlarımız yardımı ile merak ettiğiniz posta kodunu kolayca öğrenebilirsiniz.

İnternetin yaygınlaşması ile birlikte sadece belgeler üzerinde kullanılmayan posta kodları, internette bulunan e-ticaret sitelerindeki kargolama bölümlerinde mecburen istenir. Hata istemeyen gönderi personelleri, bulunduğunuz yörenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Muş için toplamda 6 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Muş Posta Kodları

Bulanık 49500
Hasköy 49710
Korkut 49730
Malazgirt 49540
Merkez 49170
Varto 49602

Posta kodları yalnızca Türkiye'de bulunmaz. Bütün dünyada posta kodu kavramı bulunmaktadır. Genellikle posta kodu postal code veya zip code gibi kavramlar ile aranmaktadır. Bazı ülkelerde sayılardan hariç yazılar da posta koduna dahil edilmiştir. Posta kodunun var olmasının en temel amacı; karşılaşılabilecek her türlü adres karışıklığını önlemek ve zamandan kar sağlamaktır. Türkiye’de kullanılmakta olan posta kodlarında ilk 2 rakam o şehrin plaka kodunu kalanlar ise alt bölgeleri temsil etmektedir.

Muş Posta Kodu Nedir?

Muş posta kodu : 49000 olarak bilinmektedir.


Muş İlçeleri