Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Muğla Posta Kodu Sorgula


48000

Muğla posta kodu sorgulandığında önünüze çıkan rakam 48000. Posta kodu, herhangi bir uzaklığa örnek vermek gerekirse Muğla adresine gönderebileceğiniz kargo , koli, mektup veya zarf gibi materyallerin direkt olarak gitmesi için gerekli olan benzersiz bir numaradır. Türkiye'de her ilin posta kodu birbirinden benzersiz 5 rakamlı kodlardan oluşturulmuştur, mesela Muğla posta kodu 48000. Muğla adresine iletmek istediğiniz gönderilerin sevkiyat alanına yazılacak olan bu özel numaralar ile gönderileriniz hızlı ve güvenli bir şekilde istediğiniz adrese gitmektedir.

Kargocuların kargo gönderiminde zorlanmaması için kullanılan posta kodları, benzersiz Muğla posta kodu sayesinde posta işleri kusursuz bir şekilde yapılmaktadır. Muğla için belirlediğiniz bir adrese kargo , koli, mektup veya zarf yollamak isterseniz Muğla posta kodu olan 48000 numarasını gönderi dosyalarına yazabilirsiniz.

Muğla posta kodunun özel bir kod olduğundan ötürü yollanan postanın belirlenen adrese hızlı bir şekilde gitmesi için kullanılmaktadır. Eğer posta kodu diye bir şey olmasaydı kargolarda büyük bir karışıklık oluşacaktı. Muğla posta kodu 48000 yardımıyla evraklarınızı eksiksiz bir şekilde belirlediğiniz adrese gönderebileceğiniz için herhangi bir sorunun olması söz konusu bile edilemez.

Posta kodlarının başka bir faydası ise, kargo firmalarının dağıtım yerlerinde kargoların posta kodlarına göre gruplandırılmasına olanak tanımaktadır. Bundan ötürü sorunların büyük kısmı ortadan kalmış olur ve Muğla adresine kargo gönderimi kolaylaşmaktadır.

Şayet bir akrabanıza veya bir müşterinize kargo göndermek istiyorsanız Muğla posta kodu numaralarını internet sitemiz aracılığı ile yapabilirsiniz. Web sitemizde bulunmakta olan gelişmiş arama alanımız aracılığıyla PTT üzerinden toplanan güncel datalar ile doğru bilgiye ulaşabilirsiniz. Kullanımı kolay olan arama araçlarımız yardımı ile istediğiniz posta kodunu öğrenebilirsiniz.

İnternetin günümüzde bir hayli popüler olmasıyla birlikte sadece evrak üzerinde bulunmayan posta kodları, sanal ortamda bulunan e-ticaret internet sitelerinin teslimat adresi bölümlerinde de zorunlu olarak istenilmektedir. Hata istemeyen yöneticiler, yaşadığınız yörenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Muğla için toplamda 13 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Muğla Posta Kodları

Bodrum 48400
Dalaman 48770
Datça 48900
Fethiye 48300
Kavaklıdere 48570
Köyceğiz 48800
Marmaris 48700
Menteşe 48050
Milas 48200
Ortaca 48600
Seydikemer 48850
Ula 48640
Yatağan 48500

Posta kodları bir tek Türkiye’de kullanılmaz. Dünyanın diğer tüm ülkelerinde posta kodu kullanılmaktadır. Sıklıkla posta kodu (zip code, postal code) gibi kavramlar ile aranmaktadır. Bazı dünya ülkelerinin numaralardan hariç harfler de posta kodu değişkenine dahil edilebilmektedir. Posta kodu kullanımının sebebi; karşılaşılabilecek her türlü adres zorluğunu aşmak ve zamandan tasarrup etmektir. Türkiye’de kullanılmakta olan posta kodlarında ilk 2 sayı şehrin plaka kodunu tarif ederken, diğer kalan rakamlar ise mahalleleri temsil ediyor.

Muğla Posta Kodu Nedir?

Muğla posta kodu : 48000 olarak bilinmektedir.


Muğla İlçeleri