Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Mersin Posta Kodu Sorgula


33000

Mersin posta kodu araması sonucunda karşınıza çıkan değer 33000. Posta kodu, herhangi bir uzaklığa örneklemek gerekirse Mersin adresine gönderi yapacağınız kargo, mektup, zarf, koli veya fatura gibi materyallerin doğru bir şekilde gitmesi için tercih edilen eşsiz bir kod numarasıdır. Türkiye'de her kasabanın posta kodu eşi benzeri olmayan 5 rakamlı numaralardan oluşturulmaktadır, örnek vermek gerekirse Mersin posta kodu 33000. Mersin adresine ulaştırmak istediğiniz evrakların sevkiyat alanına yazılan bu özel numaralar ile postalarınız en hızlı ve eksiksiz bir şekilde istediğiniz adrese yollanmaktadır.

Kargocuların kargo gönderilirken zorlanmaması için kullanılan bu posta kodları, özel Mersin posta kodu yardımıyla gönderi işlemleri kusursuz bir şekilde işlemektedir. Mersin konumunda bulunan bir adrese kargo , koli, mektup veya zarf yollarken Mersin posta kodu olan 33000 rakamlarını dosyaya yazabilirsiniz.

Mersin posta kodunun özel bir kod olduğu için yollanan kargonun belirtilen adrese hızlıca ulaşmasına yardımcı olur. Şayet posta kodu diye bir şey olmasaydı kargolarda büyük bir karmaşa oluşacaktı. Mersin posta kodu 33000 yardımıyla kargolarınızı sorunsuzca belirlediğiniz adrese gönderebileceğiniz için herhangi bir karışıklığın olması mümkün gibi görünmüyor.

Posta kodlarının bir diğer faydası ise, lojistik firmalarının dağıtım ambarlarında kargoların posta kodlarına göre ayrılmasına olanak tanımasıdır. Böylelikle iş yükü azalır ve zaman kazanılır Mersin adresine gönderim çok kolaylaşır.

Şayet ailenize kargo yollamak istiyorsanız Mersin posta kodu sorgulamalarını web sayfamız yardımı ile hızlıca yapabilirsiniz. Web sitemizde bulunan benzersiz arama motorumuz yardımı ile PTT üzerinden toplanan güncel datalar ile tam bilgiye erişebilirsiniz. Sırasıyla; il, ilçe, mahalle veya köy seçimini yaparak aradığınız posta kodunu hızlıca bulabilirsiniz.

İnternet kullanınımın bir hayli artması sebebiyle sadece dosya üzerinde bulunmayan posta kodları, sanal ortamda bulunan e-ticaret sitelerindeki gönderi adresi alanlarında mutlaka istenir. Hata sevmeyen yöneticiler, yaşadığınız yörenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Mersin için toplamda 13 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Mersin Posta Kodları

Akdeniz 33280
Anamur 33630
Aydıncık 33840
Bozyazı 33707
Çamlıyayla 33582
Erdemli 33730
Gülnar 33700
Mezitli 33210
Mut 33600
Silifke 33990
Tarsus 33460
Toroslar 33220
Yenişehir 33120

Posta kodları yalnızca Türkiye’de kullanılmaz. Dünyanın diğer tüm ülkelerinde posta kodu bulunur. Sıklıkla posta kodu zip code gibi yabancı kelimeler ile arandığı bilinir. Bazı dünya ülkelerinin sayılardan hariç harfleri de posta koduna eklenmiştir. Posta kodunun var olmasının en temel amacı; karşılaşılabilecek her türlü adres karışıklığının önüne geçmektir. Türkiye’de kullanılan posta kodlarında ilk 2 sayı o bölgenin plaka kodunu kalanlar ise o şehre bağlı olan bölgeleri temsil etmektedir.

Mersin Posta Kodu Nedir?

Mersin posta kodu : 33000 olarak bilinmektedir.


Mersin İlçeleri