Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Mardin Posta Kodu Sorgula


47000

Mardin posta kodu araması sonucunda ulaştığımız değer 47000. Posta kodu, herhangi bir adrese mesela Mardin adresine göndermeyi planladığınız fatura, kargo ve mektup gibi gönderilerinin güvenli bir şekilde ulaşması için gerekli olan teknik kod numarasıdır. Türkiye'de her beldenin posta kodu özel 5 rakamlı numaralardan oluşmaktadır, örnek vermek gerekirse sorgulamasını yaptığınız Mardin posta kodu 47000. Mardin adresine iletmek istediğiniz evrakların sevkiyat alanına yazılacak olan bu benzersiz numaralar ile postalarınız en hızlı ve en güvenilir bir şekilde istediğiniz adrese yollanmaktadır.

Kargocuların posta gönderilirken zorlanmaması için kullanılan bu posta kodları, özel Mardin posta kodu yardımıyla posta işlemleri kusursuz bir şekilde yapılmaktadır. Mardin için belirlediğiniz bir adrese posta veya kargo göndermek isterseniz Mardin posta kodu olan 47000 numarasını dosyaya yazabilirsiniz.

Mardin posta kodunun benzersiz bir kod yapısında olması postanın belirlenen adrese daha hızlı bir şekilde gitmesi için kullanılır. Belkide posta kodu gibi bir kavram olmasaydı gönderilerde adres karmaşası meydana gelebilirdi. Mardin posta kodu 47000 yardımıyla gönderilerilerinizi eksiksiz bir şekilde belirlediğiniz adrese gönderebileceğiniz için herhangi bir karışıklık olması mümkün gibi görünmüyor.

Posta kodlarının diğer bir yararı ise, kargo şirketlerinin dağıtım ambarlarında kargoların posta kodlarına göre ayrılmasına olanak sağlamaktadır. Böylelikle karmaşa ortadan kalkar Mardin adresine gönderim hızlılaşır.

Şayet sevdiklerinize kargo yollayacaksanız Mardin posta kodu sonuçlarını web sayfamız yardımı ile rahatça yapabilirsiniz. Sitemizin içerisinde bulunan eşsiz yapay zekamız aracılığıyla PTT üzerinden edinilen güncel veriler ile doğru bilgiye ulaşabilirsiniz. Kullanması çok kolay olan web arayüzümüz sayesinde merak ettiğiniz posta kodunu çok rahat öğrenebilirsiniz.

İnternetin yaygınlaşması ile birlikte sadece belgeler üzerinde bulunmayan posta kodları, dijital ortamda bulunan e-ticaret sitelerindeki gönderi adresi alanlarında zorunlu olarak istenilmektedir. Hata sevmeyen yöneticiler, yaşadığınız yörenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Mardin için toplamda 10 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Mardin Posta Kodları

Artuklu 47420
Dargeçit 47750
Derik 47800
Kızıltepe 47400
Mazıdağı 47700
Midyat 47510
Nusaybin 47300
Ömerli 47570
Savur 47860
Yeşilli 47650

Posta kodları yalnızca Türkiye'de bulunmaz. Avrupa'da da posta kodu bulunmaktadır. Sıklıkla posta kodu (zip code, postal code) gibi yabancı kelimeler ile arandığı bilinir. Bazı dünya ülkelerinin sayılardan hariç yazılar da posta kodu değişkenine dahil edilmiştir. Posta kodunun amacı aslında; doğabilecek her türlü adres karmaşasının önüne geçmektir. Türkiye’de kullanılan posta kodlarında ilk 2 numara o şehrin plaka kodunu diğer kalan sayılar ise semtleri temsil eder.

Mardin Posta Kodu Nedir?

Mardin posta kodu : 47000 olarak bilinmektedir.


Mardin İlçeleri