Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Manisa Posta Kodu Sorgula


45000

Manisa posta kodu sorgulaması yapıldığında ulaştığımız kod 45000. Posta kodu, herhangi bir resmi kuruma örnek vermek gerekirse Manisa adresine göndermek istediğiniz kargo , koli, mektup veya zarf gibi postaların güvenli bir şekilde gitmesi için gereken rakamsal kod numarasıdır. Türkiye'de her köyün posta kodu değişik 5 rakamlı kodlardan oluşturulmuştur, mesela Manisa posta kodu 45000. Manisa adresine iletmek istediğiniz gönderilerin sevkiyat bölümüne yazılan bu özel numaralar ile gönderileriniz hızlı ve güvenli bir şekilde istediğiniz adrese gitmektedir.

Kargocuların posta gönderilirken zorlanmaması için gerekli olan posta kodları, özel Manisa posta kodu sayesinde posta işleri kusursuzca işlemektedir. Manisa konumunda belirlediğiniz bir adrese posta veya kargo yollamak isterseniz Manisa posta kodu olan 45000 rakamlarını dosyaya yazabilirsiniz.

Manisa posta kodunun özel bir kod olduğu için kargonun istenilen adrese en hızlı biçimde gitmesi için kullanılmaktadır. Belkide posta kodu gibi bir kavram olmasaydı gönderilerde büyük bir karmaşa oluşacaktı. Manisa posta kodu 45000 yardımı ile gönderilerilerinizi sorunsuzca istediğiniz adrese gönderebileceğiniz için herhangi bir karışıklığın olması söz konusu bile edilemez.

Posta kodlarının bir diğer faydası ise, lojistik firmalarının dağıtım ambarlarında postaların posta kodlarına göre ayrılmasına olanak tanımasıdır. Bundan ötürü büyük bir karmaşadan kurtulunur Manisa adresine posta gönderimi çok hızlı olur.

Şayet arkadaşlarınıza kargo yollayacaksanız Manisa posta kodu sonuçlarını web sayfamız aracılığı ile rahatça yapabilirsiniz. Sitemizde olan gelişmiş yapay zekamız sayesinde PTT üzerinden edinilen güncel veriler ile doğru bilgilere ulaşabilirsiniz. Kullanımı kolay olan arama araçlarımız yardımı ile dilediğiniz posta kodunu bulabilirsiniz.

İnternet kullanımının arması sebebiyle sadece dosya üzerinde bulunmayan posta kodları, dijital ortamda bulunan e-ticaret sitelerindeki kargolama bölümlerinde zorunlu olarak istenir. Hata istemeyen gönderi personelleri, bulunduğunuz bölgenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Manisa için toplamda 17 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Manisa Posta Kodları

Ahmetli 45450
Akhisar 45200
Alaşehir 45600
Demirci 45900
Gölmarmara 45580
Gördes 45750
Kırkağaç 45730
Köprübaşı 45930
Kula 45170
Salihli 45320
Sarıgöl 45470
Saruhanlı 45880
Şehzadeler 45060
Selendi 45970
Soma 45520
Turgutlu 45415
Yunusemre 45125

Posta kodları bir tek Türkiye'de bulunmaz. Avrupa'da da posta kodu bulunur. Çoğunlukla posta kodu postal code gibi kavramlar ile aranmaktadır. Bazı kültürlerde rakamdan hariç, yazılar da posta koduna dahil edilmiştir. Posta koduna isteyacımızın olmasının sebebi oluşabilecek her türlü adres karmaşasını önlemektir. Türkiye’de kullanılmakta olan posta kodlarında ilk 2 rakam o bölgenin plaka kodunu diğer kalan numaralar ise ilçeleri temsil ediyor.

Manisa Posta Kodu Nedir?

Manisa posta kodu : 45000 olarak bilinmektedir.


Manisa İlçeleri