Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Malatya Posta Kodu Sorgula


44000

Malatya posta kodu sorgulaması yapıldığında dönen sonuç 44000. Posta kodu, herhangi bir işyerine farzı misal Malatya adresine göndermek istediğiniz mektup, zarf veya fatura gibi materyallerin doğru bir şekilde iletilmesi için tercih edilen teknolojik numaralardan oluşmaktadır. Türkiye'de her bölgenin posta kodu farklı 5 rakamlı sayılardan oluşturulmaktadır, görüntülediğiniz gibi Malatya posta kodu 44000. Malatya adresine gönderilmek istenen postaların irsaliye kısmına yazılan bu özel kodlar ile gönderileriniz hızlı ve güvenli bir şekilde istediğiniz adrese yollanmaktadır.

Kargocuların kargo gönderilirken rahat etmesi için lazım olan posta kodları, benzersiz Malatya posta kodu vesilesiyle posta işleri sorunsuzca işlemektedir. Malatya konumunda bulunan bir adrese kargo veya mektup göndermeyi planlarsanız Malatya posta kodu olan 44000 rakamlarını gönderi dosyalarına yazabilirsiniz.

Malatya posta kodunun özel bir kod olması sebebi ile postanın karşı tarafa hızlı bir şekilde ulaşması için kullanılmaktadır. Belkide posta kodu gibi bir kavram olmasaydı kargolarda büyük bir karmaşa yaşanacaktı. Malatya posta kodu 44000 yardımı ile kargolarınızı sorunsuzca istediğiniz adrese gönderebileceğiniz için herhangi bir karışıklık olması mümkün gibi görünmüyor.

Posta kodlarının bir diğer yararı ise, lojistik şirketlerinin depo bölümlerinde kargoların posta kodlarına göre gruplandırılmasına olanak tanımaktadır. Bundan ötürü iş yükü azalır ve zaman kazanılarak Malatya adresine kargo gönderimi çok kolay olur.

Şayet sevdiklerinize kargo yollamak istiyorsanız Malatya posta kodu sorgulamalarını internet sitemiz yardımı ile hızlıca yapabilirsiniz. Web sitemizde bulunan benzersiz arama alanımız sayesinde PTT üzerinden edinilen güncel veriler ile gerçek bilgilere ulaşabilirsiniz. Kullanımı basit olan arama kutucukları ile aradığınız posta kodunu hızlıca öğrenebilirsiniz.

İnternetin günümüzde bir hayli popüler olmasıyla birlikte sadece evrak üzerinde bulunmayan posta kodları, sanal ortamda bulunan e-ticaret sitelerindeki kargolama bölümlerinde mutlaka istenir. Hata yapmak istemeyen kargo çalışanları, bulunduğunuz bölgenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Malatya için toplamda 13 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Malatya Posta Kodları

Akçadağ 44600
Arapgir 44800
Arguvan 44960
Battalgazi 44210
Darende 44700
Doğanşehir 44500
Doğanyol 44880
Hekimhan 44400
Kale 44370
Kuluncak 44760
Pütürge 44850
Yazıhan 44350
Yeşilyurt 44915

Posta kodları yalnızca Türkiye'ye özel değildir. Dünyanın diğer tüm ülkelerinde posta kodu bulunur. Sıklıkla posta kodu zip code gibi yabancı kelimeler ile arandığı bilinir. Bazı ülkelerde sayılardan hariç yazılar da posta kodu değişkenine dahil edilebilmektedir. Posta kodu kullanımının sebebi; doğabilecek her türlü adres karışıklığının önüne geçmektir. Türkiye’de kullanılmakta olan posta kodlarında ilk 2 numara şehrin plaka kodunu tarif ederken, kalanlar ise ilçeleri temsil ediyor.

Malatya Posta Kodu Nedir?

Malatya posta kodu : 44000 olarak bilinmektedir.


Malatya İlçeleri