Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Kütahya Posta Kodu Sorgula


43000

Kütahya posta kodu sorgulandığında önünüze çıkan rakam 43000. Posta kodu, herhangi bir işyerine mesela Kütahya adresine gönderebileceğiniz kargo , koli, mektup veya zarf gibi gönderilerinin doğru olarak yollanması için kullanılan özel bir numaradır. Türkiye'de her köyün posta kodu değişik 5 sayılı dijital numaralardan oluşturulmuştur, okuduğunuz üzere Kütahya posta kodu 43000. Kütahya adresine yollamak istediğiniz kargoların üzerine yazılan bu özel numaralar ile gönderileriniz en güvenli ve hızlı bir şekilde yollanmaktadır.

Firmaların posta taşınırken zorlanmaması için kullanılan bu posta kodları, özel Kütahya posta kodu sayesinde işlemler sorunsuzca işlemektedir. Kütahya için belirlediğiniz bir adrese kargo , koli, mektup veya zarf gönderirken Kütahya posta kodu olan 43000 rakamlarını gönderi evraklarına yazabilirsiniz.

Kütahya posta kodunun benzersiz bir kod olduğu için yollanan kargonun karşıya daha hızlı gitmesi için kullanılır. Eğer posta kodu gibi bir kavram olmasaydı gönderilerde büyük bir karışıklık oluşacaktı. Kütahya posta kodu 43000 ile postalarınızı sorunsuz bir şekilde belirlediğiniz adrese gönderebileceğiniz için herhangi bir sorunun olması mümkün görünmemektedir.

Posta kodlarının bir diğer yararı ise, kargo ve lojistik şirketlerinin depo bölümlerinde postaların posta kodlarına göre gruplandırılmasına olanak tanımaktadır. Böylelikle iş yükü azalarak zaman kazanılır Kütahya adresine gönderim kolaylaşır.

Şayet arkadaşlarınıza kargo yollayacaksanız Kütahya posta kodu sorgulamalarını internet sitemiz aracılığı ile hızlıca yapabilirsiniz. Üst alanda bulunan gelişmiş arama alanımız sayesinde PTT üzerinden edinilen güncel veriler ile tam bilgiye erişebilirsiniz. Kullanımı basit olan arama kutucukları ile aradığınız posta kodunu öğrenebilirsiniz.

İnternet kullanınımın bir hayli artması sebebiyle sadece dosya üzerinde kullanılmayan posta kodları, internette bulunan e-ticaret internet sitelerinin teslimat adresi bölümlerinde de mecbur olarak istenilmektedir. Hata istemeyen yöneticiler, bulunduğunuz bölgenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Kütahya için toplamda 13 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Kütahya Posta Kodları

Altıntaş 43800
Aslanapa 43210
Çavdarhisar 43712
Domaniç 43850
Dumlupınar 43820
Emet 43700
Gediz 43640
Hisarcık 43780
Merkez 43020
Pazarlar 43532
Şaphane 43952
Simav 43590
Tavşanlı 43410

Posta kodları yalnızca Türkiye'ye özel değildir. Avrupa'da da posta kodu kullanılır. Genellikle posta kodu postal code gibi kavramlar ile aranmaktadır. Bazı kültürlerde rakamdan hariç, harfleri de posta kodu değişkenine dahil edilmiştir. Posta kodu kavramının amacı; karşılaşılabilecek her türlü adres karışıklığını önlemek ve zamandan kar sağlamaktır. Türkiye’de kullanılan posta kodlarında ilk 2 rakam şehrin plaka kodunu tarif ederken, diğer kalan rakamlar ise semtleri temsil ediyor.

Kütahya Posta Kodu Nedir?

Kütahya posta kodu : 43000 olarak bilinmektedir.


Kütahya İlçeleri