Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Kocaeli Posta Kodu Sorgula


41000

Kocaeli posta kodu araması yaptığınızda karşınıza çıkacak sonuç 41000. Posta kodu, herhangi bir konuma örneklemek gerekirse Kocaeli adresine gönderebileceğiniz kargo ve mektup gibi materyallerin hatasız bir şekilde erişmesi için gerekli olan teknik kod numarasıdır. Türkiye'de her köyün posta kodu değişik 5 sayılı dijital numaralardan oluşturulmuştur, izlediğiniz üzere Kocaeli posta kodu 41000. Kocaeli adresine yollamak istediğiniz evrakların sevkiyat bölümüne yazılan bu eşsiz numaralar ile postalarınız en güvenli ve hızlı bir şekilde dilediğiniz adrese gitmektedir.

Kargocuların kargo gönderiminde rahat etmesi için lazım olan posta kodları, özel Kocaeli posta kodu sayesinde kargo işlemleri sorunsuzca yapılmaktadır. Kocaeli konumunda belirlediğiniz bir adrese kargo veya mektup gönderirken Kocaeli posta kodu olan 41000 rakamlarını gönderi evraklarına yazabilirsiniz.

Kocaeli posta kodunun benzersiz bir kod olduğundan dolayı yollanan kargonun belirtilen adrese sıkıntısız bir biçimde gitmesine yardımcı olur. Şayet posta kodu diye bir şey olmasaydı kargolarda adres karışıklığı oluşabirdir. Kocaeli posta kodu 41000 yardımı ile postalarınızı eksiksizce adrese gönderebileceğiniz için herhangi bir karışıklığın olması mümkün görünmemektedir.

Posta kodlarının bir diğer faydası ise, lojistik şirketlerinin dağıtım ambarlarında gönderilerin posta kodlarına göre ayrılması için kolaylık sağlar. Bundan ötürü iş yükü azalır ve zaman kazanılarak Kocaeli adresine kargo gönderimi kolaylaşır.

Eğer sevdiklerinize gönderi yapacaksanız Kocaeli posta kodu sorgulamalarını web sitemiz yardımı ile hızlıca yapabilirsiniz. Sitemizin içerisinde bulunan gelişmiş arama motorumuz yardımıyla PTT üzerinden edinilen güncel veriler ile gerçek bilgiye ulaşabilirsiniz. Kullanması çok kolay olan web arayüzümüz sayesinde merak ettiğiniz posta kodunu öğrenebilirsiniz.

İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte sadece dosya üzerinde bulunmayan posta kodları, sanal ortamda bulunan e-ticaret internet sitelerinin gönderi adresi alanlarında mutlaka istenmektedir. Hata istemeyen site yöneticileri, yaşadığınız yörenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Kocaeli için toplamda 12 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Kocaeli Posta Kodları

Başiskele 41030
Çayırova 41420
Darıca 41700
Derince 41900
Dilovası 41455
Gebze 41400
Gölcük 41950
İzmit 41310
Kandıra 41600
Karamürsel 41500
Kartepe 41285
Körfez 41800

Posta kodları sadece Türkiye’de kullanılmaz. Bütün dünyada posta kodu kavramı bulunmaktadır. Genellikle posta kodu zip code gibi yabancı kelimeleri ile aranmaktadır. Bazı bölgelerde numaralardan hariç harfler de posta kodu değişkenine dahil edilebilmektedir. Posta kodunun var olmasının en temel amacı; oluşabilecek her türlü adres zorluğunu aşmak ve zamandan tasarrup etmektir. Türkiye’de kullanılmakta olan posta kodlarında ilk 2 sayı o şehrin plaka kodunu diğer kalan numaralar ise bağlı olan bölgeleri temsil ediyor.

Kocaeli Posta Kodu Nedir?

Kocaeli posta kodu : 41000 olarak bilinmektedir.


Kocaeli İlçeleri