Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Kırklareli Posta Kodu Sorgula


39000

Kırklareli posta kodu araması sonucunda ulaştığımız değer 39000. Posta kodu, herhangi bir konuma örneklemek gerekirse Kırklareli adresine gönderebileceğiniz koli, kargo, mektup veya zarf gibi postaların güvenli bir şekilde ulaştırılması için lazım olan benzersiz bir kod numarasıdır. Türkiye'de her ilçenin posta kodu farklı 5 rakamlı sayı grubundan oluşturulmaktadır, mesela Kırklareli posta kodu 39000. Kırklareli adresine göndermek istenen postaların irsaliye bölümüne yazılan bu eşsiz numaralar ile gönderileriniz eksiksiz ve hızlı bir şekilde gitmektedir.

Firmaların kargo taşınırken zorlanmaması için kullanılan posta kodları, benzersiz Kırklareli posta kodu sayesinde gönderi işlemleri kusursuzca işlemektedir. Kırklareli için belirlediğiniz bir adrese posta veya kargo gönderirken Kırklareli posta kodu olan 39000 numarasını gönderi evraklarına yazabilirsiniz.

Kırklareli posta kodunun özel bir kod olduğu için gönderilen kargonun istenilen adrese en hızlı biçimde gitmesi için kullanılmaktadır. Şayet posta kodu diye bir şey olmasaydı gönderilerde büyük bir karışıklık meydana gelebilirdi. Kırklareli posta kodu 39000 yardımıyla postalarınızı hızlı bir biçimde belirttiğiniz adrese yollayabileceğiniz için herhangi bir sorunun olması mümkün gibi görünmüyor.

Posta kodlarının bir diğer faydası ise, kargo firmalarının dağıtım yerlerinde kargoların posta kodlarına göre ayrılmasına yardımcı olmasıdır. Bundan ötürü iş yükü azalarak zaman kazanılır Kırklareli adresine kargo gönderimi çok kolay olur.

Eğer ailenize kargo yollamak istiyorsanız Kırklareli posta kodu numaralarını internet sitemiz aracılığı ile hızlıca yapabilirsiniz. Sitemizde bulunan gelişmiş yapay zekamız yardımı ile PTT üzerinden toplanan güncel datalar ile gerçek bilgiye ulaşabilirsiniz. Kullanması çok kolay olan web arayüzümüz sayesinde istediğiniz posta kodunu kolayca öğrenebilirsiniz.

İnternet kullanımının arması sebebiyle sadece belgeler üzerinde kullanılmayan posta kodları, internette bulunan e-ticaret internet sitelerinin gönderi adresi alanlarında mecburen istenir. Hata istemeyen platform sahipleri, bulunduğunuz yörenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Kırklareli için toplamda 8 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Kırklareli Posta Kodları

Babaeski 39570
Demirköy 39500
Kofçaz 39700
Lüleburgaz 39770
Merkez 39002
Pehlivanköy 39640
Pınarhisar 39310
Vize 39480

Posta kodları yalnızca Türkiye'de bulunmaz. Avrupa'da da posta kodu kavramı bulunmaktadır. Genellikle posta kodu postal code gibi yabancı kelimeleri ile aranmaktadır. Bazı ülkelerde numaralardan hariç yazılar da posta koduna dahil edilmiştir. Posta kodunun kullanım amacı; karşılaşılabilecek her türlü adres karışıklığını önlemek ve zamandan kar sağlamaktır. Türkiye’de kullanılmakta olan posta kodlarında ilk 2 numara o şehrin plaka kodunu diğer kalan numaralar ise mahalleleri temsil eder.

Kırklareli Posta Kodu Nedir?

Kırklareli posta kodu : 39000 olarak bilinmektedir.


Kırklareli İlçeleri