Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Kırıkkale Posta Kodu Sorgula


71000

Kırıkkale posta kodu araması yapıldıında karşınıza çıkacak olan değer 71000. Posta kodu, herhangi bir uzaklığa örneklemek gerekirse Kırıkkale adresine gönderi yapacağınız fatura, kargo ve mektup gibi postaların tam olarak yollanması için tercih edilen modern bir numaradır. Türkiye'de her ilçenin posta kodu birbirine benzemeyen 5 rakamlı numaradan oluşturulmuştur, örneğin Kırıkkale posta kodu 71000. Kırıkkale adresine gönderilmek istenen kargoların üzerine yazılan bu benzersiz numaralar ile postalarınız en hızlı ve eksiksiz bir şekilde istediğiniz adrese gitmektedir.

Firmaların kargo gönderiminde rahat etmesi için lazım olan bu posta kodları, benzersiz Kırıkkale posta kodu vesilesiyle kargo işlemleri sorunsuzca yapılmaktadır. Kırıkkale konumunda bulunan bir adrese kargo, mektup, zarf, koli veya fatura göndermeyi planlarsanız Kırıkkale posta kodu olan 71000 numarasını dosyaya yazabilirsiniz.

Kırıkkale posta kodunun özel bir kod olması sebebi ile gönderinin karşıya daha hızlı gitmesi için kullanılır. Belkide posta kodu gibi bir kavram olmasaydı gönderilerde büyük bir karışıklık meydana gelecekti. Kırıkkale posta kodu 71000 ile postalarınızı hatasız bir şekilde belirttiğiniz adrese yollayabileceğiniz için herhangi bir karışıklık olması söz konusu değildir.

Posta kodlarının diğer bir faydası ise, kargo ve lojistik şirketlerinin depo bölümlerinde kargoların posta kodlarına göre ayrılmasına olanak tanımasıdır. Bundan ötürü iş yükü azalır ve zaman kazanılır Kırıkkale adresine posta gönderimi kolaylaşmaktadır.

Eğer akrabalarınıza gönderim yapmak istiyorsanız Kırıkkale posta kodu numaralarını web sitemiz yardımı ile yapabilirsiniz. Sitemizde olan gelişmiş arama motorumuz yardımı ile PTT üzerinden edinilen güncel veriler ile doğru bilgilere ulaşabilirsiniz. Kullanımı basit olan arama kutucukları ile aradığınız posta kodunu öğrenebilirsiniz.

İnternetin günümüzde bir hayli popüler olmasıyla birlikte sadece evrak üzerinde kullanılmayan posta kodları, dijital ortamda bulunan e-ticaret internet sitelerinin gönderi adresi alanlarında zorunlu olarak istenilmektedir. Hata istemeyen web site sahipleri, yaşadığınız bölgenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Kırıkkale için toplamda 9 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Kırıkkale Posta Kodları

Bahşılı 71460
Balışeyh 71520
Çelebi 71812
Delice 71700
Karakeçili 71500
Keskin 71800
Merkez 71100
Sulakyurt 71902
Yahşihan 71452

Posta kodları yalnızca Türkiye’de kullanılmaz. Avrupa'da da posta kodu kavramı bulunmaktadır. Genellikle posta kodu postal code veya zip code gibi kavramlar ile aranmaktadır. Bazı kültürlerde numaralardan hariç harfler de posta koduna dahil edilmiştir. Posta koduna isteyacımızın olmasının sebebi oluşabilecek her türlü adres karmaşasının önüne geçmektir. Türkiye’de kullanılan posta kodlarında ilk 2 sayı o şehrin plaka kodunu kalanlar ise diğer bölgeleri temsil eder.

Kırıkkale Posta Kodu Nedir?

Kırıkkale posta kodu : 71000 olarak bilinmektedir.


Kırıkkale İlçeleri