Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Kilis Posta Kodu Sorgula


79000

Kilis posta kodu sorgulandığında önünüze çıkan rakam 79000. Posta kodu, herhangi bir adrese örneklemek gerekirse Kilis adresine göndermek istediğiniz kargo , koli, mektup veya zarf gibi gönderilerinin nokta atışı yollanması için gerekli olan rakamsal numaralardan oluşmaktadır. Türkiye'de her semtin posta kodu birbirinden benzersiz 5 rakamlı kodlardan oluşturulmaktadır, örnek olarak Kilis posta kodu 79000. Kilis adresine ulaştırmak istediğiniz mektupların üzerine yazılan bu özel kodlar ile gönderileriniz hızlı ve eksiksiz bir şekilde dilediğiniz adrese gitmektedir.

Kargocuların kargo gönderiminde rahat etmesi için lazım olan bu posta kodları, özel Kilis posta kodu sayesinde taşıma işlemleri sorunsuzca yapılmaktadır. Kilis konumunda bulunan bir adrese fatura, kargo ve mektup yollarken Kilis posta kodu olan 79000 rakamlarını evraka yazabilirsiniz.

Kilis posta kodunun benzersiz bir kod olduğundan dolayı gönderinin karşı tarafa problemsiz olarak ulaşmasını sağlamak için üretilmiştir. Eğer posta kodu diye bir kavram olmasaydı gönderilerde adres karışıklığı meydana gelecekti. Kilis posta kodu 79000 yardımıyla kargolarınızı sorunsuz bir şekilde belirlediğiniz adrese gönderebileceğiniz için herhangi bir sorunun olması mümkün görünmemektedir.

Posta kodlarının diğer bir yararı ise, kargo ve lojistik şirketlerinin depo bölümlerinde gönderilerin posta kodlarına göre ayrılmasına olanak tanımasıdır. Bundan ötürü iş yükü azalır ve zaman kazanılır Kilis adresine gönderim kolaylaşır.

Şayet sevdiklerinize veya arkadaşlarınıza gönderi yapacaksanız Kilis posta kodu sorgulamalarını internet sitemiz aracılığıyla rahatça yapabilirsiniz. Sitemizde bulunan eşsiz arama alanımız sayesinde PTT üzerinden edinilen güncel veriler ile tam bilgiye erişebilirsiniz. Kullanması çok kolay olan web arayüzümüz sayesinde aradığınız posta kodunu hemen öğrenebilirsiniz.

İnternet alışverişlerinin artması ile günümüzde sadece dosya üzerinde kullanılmayan posta kodları, dijital ortamda bulunan e-ticaret internet sitelerinin gönderi adresi bölümlerinde zorunlu olarak istenilmektedir. Hata yapmak istemeyen site yöneticileri, bulunduğunuz bölgenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Kilis için toplamda 4 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Kilis Posta Kodları

Elbeyli 79500
Merkez 79090
Musabeyli 79602
Polateli 79702

Posta kodları sadece Türkiye’de kullanılmaz. Avrupa'da da posta kodu bulunmaktadır. Çoğunlukla posta kodu (zip code, postal code) gibi yabancı kelimeleri ile aranmaktadır. Bazı ülkelerde sayılardan hariç harfler de posta koduna katılmıştır. Posta kodunun en temel amacı; oluşabilecek her türlü adres karışıklığını önlemek ve zamandan kar sağlamaktır. Türkiye’de kullanılmakta olan posta kodlarında ilk 2 rakam o bölgenin plaka kodunu diğerleri ise diğer bölgeleri temsil eder.

Kilis Posta Kodu Nedir?

Kilis posta kodu : 79000 olarak bilinmektedir.


Kilis İlçeleri