Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Kayseri Posta Kodu Sorgula


38000

Kayseri posta kodu sorgulamasında karşınıza çıkan değer 38000. Posta kodu, herhangi bir uzaklığa mesela Kayseri adresine göndermek istediğiniz kargo , koli, mektup veya zarf gibi postaların doğru bir şekilde ulaşması için tercih edilen özel bir kod yapısıdır. Türkiye’de her ilçe ve mahallenin posta kodu özel 5 rakamlı sayı grubundan oluşmaktadır, mesela Kayseri posta kodu 38000. Kayseri adresine göndermeyi istediğiniz evrakların sevkiyat alanına yazılacak olan bu benzersiz numaralar ile gönderileriniz en hızlı ve en güvenilir bir şekilde istediğiniz adrese yollanmaktadır.

Kargocuların kargo gönderilirken rahat etmesi için lazım olan bu posta kodları, eşsiz Kayseri posta kodu sayesinde kargo işlemleri sorunsuz bir şekilde işlemektedir. Kayseri konumunda belirlediğiniz bir adrese kargo , koli, mektup veya zarf göndermek isterseniz Kayseri posta kodu olan 38000 numarasını dosyaya yazabilirsiniz.

Kayseri posta kodunun özel bir kod olduğu için gönderilen kargonun belirlenen adrese daha rahat gitmesi için kullanılır. Eğer posta kodu diye bir şey olmasaydı gönderilerde büyük bir karışıklık meydana gelebilirdi. Kayseri posta kodu 38000 yardımı ile evraklarınızı sorunsuzca istediğiniz adrese gönderebileceğiniz için herhangi bir karmaşanın olması söz konusu değildir.

Posta kodlarının diğer bir faydası ise, kargo firmalarının depolarında kargoların posta kodlarına göre ayırabilmelerine olanak tanır. Böylelikle büyük bir karmaşadan kurtulunur Kayseri adresine gönderim çok kolay olur.

Eğer müşterilerinize gönderim yapmak istiyorsanız Kayseri posta kodu sonuçlarını web sayfamız yardımı ile rahatça yapabilirsiniz. Üst alanda bulunan gelişmiş arama alanımız yardımıyla PTT üzerinden toplanan güncel datalar ile doğru bilgiye ulaşabilirsiniz. Kullanımı kolay olan arama araçlarımız yardımı ile dilediğiniz posta kodunu hızlıca öğrenebilirsiniz.

İnternet alışverişlerinin artması ile günümüzde sadece belgeler üzerinde bulunmayan posta kodları, internette bulunan e-ticaret sitelerindeki teslimat adresi bölümlerinde de zorunlu olarak istenilmektedir. Hata yapmamak adına kargo çalışanları, yaşadığınız bölgenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Kayseri için toplamda 16 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Kayseri Posta Kodları

Akkışla 38830
Bünyan 38600
Develi 38400
Felahiye 38750
Hacılar 38315
İncesu 38560
Kocasinan 38090
Melikgazi 38150
Özvatan 38770
Pınarbaşı 38700
Sarıoğlan 38820
Sarız 38660
Talas 38300
Tomarza 38900
Yahyalı 38500
Yeşilhisar 38800

Posta kodları bir tek Türkiye’de kullanılmaz. Bütün dünyada posta kodu bulunur. Çoğunlukla posta kodu postal code veya zip code gibi yabancı kelimeleri ile aranmaktadır. Bazı dünya ülkelerinin numaralardan hariç yazılar da posta kodu değişkenine dahil edilebilmektedir. Posta kodu kullanımının sebebi; oluşabilecek her türlü adres karışıklığının önüne geçmektir. Türkiye’de kullanılan posta kodlarında ilk 2 numara o bölgenin plaka kodunu diğer kalan sayılar ise alt bölgeleri temsil etmektedir.

Kayseri Posta Kodu Nedir?

Kayseri posta kodu : 38000 olarak bilinmektedir.


Kayseri İlçeleri