Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Kars Posta Kodu Sorgula


36000

Kars posta kodu araması sonucunda karşınıza çıkan değer 36000. Posta kodu, herhangi bir dükkana farzı misal Kars adresine gönderebileceğiniz kargo, mektup, zarf, koli veya fatura gibi gönderilerinin doğru olarak ulaştırılması için kullanılan modern numaralardan oluşmaktadır. Türkiye'de bulunan her ilçenin posta kodu eşi benzeri olmayan 5 rakamlı kodlardan oluşturulmaktadır, örneğin Kars posta kodu 36000. Kars adresine göndermeyi planlandığınız kargoların üstüne yazılan bu eşsiz kodlar ile bu postalarınız hızlı ve güvenli bir şekilde dilediğiniz adrese gitmektedir.

Firmaların posta gönderiminde rahat etmesi için gerekli olan posta kodları, özel Kars posta kodu yardımıyla taşıma işlemleri kusursuzca yapılmaktadır. Kars için belirlediğiniz bir adrese posta veya kargo yollamak isterseniz Kars posta kodu olan 36000 rakamlarını evraka yazabilirsiniz.

Kars posta kodunun benzersiz bir kod olduğundan dolayı gönderinin belirlenen adrese daha rahat gitmesi için kullanılır. Şayet posta kodu gibi bir şey olmasaydı gönderilerde büyük bir karışıklık oluşacaktı. Kars posta kodu 36000 yardımıyla postalarınızı hızlıca belirttiğiniz adrese yollayabileceğiniz için herhangi bir karmaşanın olması mümkün görünmemektedir.

Posta kodlarının bir diğer faydası ise, kargo şirketlerinin dağıtım ambarlarında gönderilerin posta kodlarına göre ayırabilmelerine olanak tanır. Bundan ötürü sorunların büyük kısmı ortadan kalmış olur ve Kars adresine posta gönderimi çok kolaylaşır.

Eğer arkadaşlarınıza mektup yollamak istiyorsanız Kars posta kodu sorgulamalarını web sitemiz yardımı ile yapabilirsiniz. Web sitemizde bulunmakta olan gelişmiş arama alanımız yardımı ile PTT üzerinden alınan güncel veriler ile gerçek bilgiye ulaşabilirsiniz. Kullanımı kolay olan arama araçlarımız yardımı ile merak ettiğiniz posta kodunu hızlıca bulabilirsiniz.

İnternetin günümüzde bir hayli popüler olmasıyla birlikte sadece dosya üzerinde kullanılmayan posta kodları, sanal ortamda bulunan e-ticaret internet sitelerinin gönderi adresi alanlarında zorunlu olarak istenilmektedir. Hata istemeyen gönderi personelleri, yaşadığınız bölgenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Kars için toplamda 8 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Kars Posta Kodları

Akyaka 36780
Arpaçay 36730
Digor 36680
Kağızman 36700
Merkez 36100
Sarıkamış 36502
Selim 36902
Susuz 36762

Posta kodları yalnızca Türkiye'ye özel değildir. Avrupa'da da posta kodu kavramı bulunmaktadır. Genellikle posta kodu postal code gibi kavramlar ile aranmaktadır. Bazı ülkelerde rakamdan hariç, yazılar da posta koduna eklenmiştir. Posta koduna isteyacımızın olmasının sebebi doğabilecek her türlü adres karışıklığının önüne geçmektir. Türkiye’de kullanılmakta olan posta kodlarında ilk 2 sayı şehrin plaka kodunu tarif ederken, diğer kalan sayılar ise mahalleleri temsil eder.

Kars Posta Kodu Nedir?

Kars posta kodu : 36000 olarak bilinmektedir.


Kars İlçeleri