Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Karaman Posta Kodu Sorgula


70000

Karaman posta kodu sorgulaması yapıldığında dönen sonuç 70000. Posta kodu, herhangi bir ofise mesela Karaman adresine göndermek istediğiniz koli, kargo, mektup veya zarf gibi gönderilerinin güvenli bir şekilde gitmesi için gerekli olan rakamsal bir kod yapısıdır. Türkiye'de her ilçenin posta kodu benzersiz 5 rakamlı sayılardan oluşturulmuştur, örnek vermek gerekirse sorgulamasını yaptığınız Karaman posta kodu 70000. Karaman adresine göndermek istediğiniz gönderilerin irsaliye kısmına yazılan bu benzersiz numaralar ile gönderileriniz eksiksiz ve hızlı bir şekilde yollanmaktadır.

Firmaların posta gönderilirken zorlanmaması için kullanılan bu posta kodları, eşi benzeri olmayan Karaman posta kodu vesilesiyle gönderi işlemleri kusursuzca işlemektedir. Karaman konumunda belirlediğiniz bir adrese mektup, zarf veya fatura göndermeyi planlarsanız Karaman posta kodu olan 70000 numarasını evraka yazabilirsiniz.

Karaman posta kodunun benzersiz bir kod olduğundan dolayı kargonun belirlenen adrese daha rahat gitmesi için kullanılır. Belkide posta kodu diye bir kavram olmasaydı gönderilerde büyük bir karışıklık oluşacaktı. Karaman posta kodu 70000 yardımıyla postalarınızı hızlı bir biçimde belirlediğiniz adrese gönderebileceğiniz için herhangi bir karmaşanın olması söz konusu bile edilemez.

Posta kodlarının bir diğer faydası ise, kargo ve postacı firmalarının dağıtım bölümlerinde kargoların posta kodlarına göre ayrılmasına olanak sağlamaktadır. Bundan ötürü iş yükü büyük oranda azalır Karaman adresine kargo gönderimi çok kolay olur.

Eğer akrabalarınıza mektup yollamak istiyorsanız Karaman posta kodu sorgulamalarını internet sitemiz aracılığıyla rahatça yapabilirsiniz. Web sitemizde bulunmakta olan eşsiz arama motorumuz aracılığıyla PTT üzerinden toplanan güncel datalar ile gerçek bilgiye ulaşabilirsiniz. Kullanması çok kolay olan web arayüzümüz sayesinde dilediğiniz posta kodunu öğrenebilirsiniz.

İnternet kullanımının arması sebebiyle sadece evrak üzerinde kullanılmayan posta kodları, dijital ortamda bulunan e-ticaret internet sitelerinin teslimat adresi bölümlerinde de zorunlu olarak istenilmektedir. Hata yapmak istemeyen web site sahipleri, yaşadığınız yörenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Karaman için toplamda 6 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Karaman Posta Kodları

Ayrancı 70500
Başyayla 70700
Ermenek 70400
Kazımkarabekir 70600
Merkez 70110
Sarıveliler 70810

Posta kodları sadece Türkiye'de bulunmaz. Bütün dünyada posta kodu kavramı bulunmaktadır. Sıklıkla posta kodu postal code gibi yabancı kelimeler ile arandığı bilinir. Bazı ülkelerde sayılardan hariç yazılar da posta koduna dahil edilmiştir. Posta kodunun amacı aslında; oluşabilecek her türlü adres karmaşasının önüne geçmektir. Türkiye’de kullanılan posta kodlarında ilk 2 sayı şehrin plaka kodunu tarif ederken, diğer kalan sayılar ise mahalleleri temsil ediyor.

Karaman Posta Kodu Nedir?

Karaman posta kodu : 70000 olarak bilinmektedir.


Karaman İlçeleri