Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Karabük Posta Kodu Sorgula


78000

Karabük posta kodu araması yapıldıında karşınıza çıkacak olan değer 78000. Posta kodu, herhangi bir adrese örneklemek gerekirse Karabük adresine gönderebileceğiniz kargo, mektup, zarf, koli veya fatura gibi postaların direkt olarak iletilmesi için lazım olan dijital bir kod numarasıdır. Türkiye'de yer alan her ilçe ve mahallenin posta kodu eşi benzeri olmayan 5 rakamlı sayı grubundan oluşmaktadır, öğrendiğiniz gibi Karabük posta kodu 78000. Karabük adresine ulaştırmak istediğiniz mektupların irsaliye alanına yazılan bu özel numaralar ile postalarınız en güvenli ve hızlı bir şekilde istediğiniz adrese gitmektedir.

Firmaların kargo gönderiminde zorlanmaması için gerekli olan posta kodları, özel Karabük posta kodu yardımıyla gönderi işlemleri sorunsuz bir şekilde yapılmaktadır. Karabük mevkinde belirlediğiniz bir adrese fatura, kargo ve mektup yollarken Karabük posta kodu olan 78000 numarasını gönderi dosyalarına yazabilirsiniz.

Karabük posta kodunun özel bir yapıda olmasından ötürü postanın karşıya daha hızlı gitmesi için kullanılır. Şayet posta kodu gibi bir kavram olmasaydı kargolarda büyük bir karmaşa oluşacaktı. Karabük posta kodu 78000 yardımıyla evraklarınızı eksiksiz bir şekilde belirttiğiniz adrese yollayabileceğiniz için herhangi bir karışıklığın olması söz konusu bile edilemez.

Posta kodlarının diğer bir yararı ise, lojistik firmalarının dağıtım bölümlerinde gönderilerin posta kodlarına göre ayrılmasına yardım eder. Böylelikle iş yükü büyük oranda azalır Karabük adresine gönderim çok hızlı olur.

Eğer arkadaşlarınıza kargo göndermek istiyorsanız Karabük posta kodu sorgulamalarını PostaKoduSorgula.Com yardımı ile hızlıca yapabilirsiniz. Üst alanda bulunan eşsiz arama alanımız sayesinde PTT üzerinden toplanan güncel datalar ile gerçek bilgiye ulaşabilirsiniz. Kullanımı basit olan arama kutucukları ile aradığınız posta kodunu hemen öğrenebilirsiniz.

İnternet kullanımının arması sebebiyle sadece evrak üzerinde kullanılmayan posta kodları, dijital ortamda bulunan e-ticaret internet sitelerinin kargolama bölümlerinde zorunlu olarak istenilmektedir. Hata yapmamak adına site yöneticileri, bulunduğunuz yörenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Karabük için toplamda 6 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Karabük Posta Kodları

Eflani 78300
Eskipazar 78400
Merkez 78050
Ovacık 78502
Safranbolu 78602
Yenice 78702

Posta kodları bir tek Türkiye'ye özel değildir. Tüm dünyada posta kodu bulunur. Çoğunlukla posta kodu postal code gibi yabancı kelimeler ile arandığı bilinir. Bazı bölgelerde rakamdan hariç, harfleri de posta kodu değişkenine dahil edilmiştir. Posta kodu kavramının amacı; oluşabilecek her türlü adres karmaşasını önlemektir. Türkiye’de kullanılan posta kodlarında ilk 2 numara o şehrin plaka kodunu diğerleri ise semtleri temsil ediyor.

Karabük Posta Kodu Nedir?

Karabük posta kodu : 78000 olarak bilinmektedir.


Karabük İlçeleri