Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Kahramanmaraş Posta Kodu Sorgula


46000

Kahramanmaraş posta kodu sorgulandığında önünüze çıkan rakam 46000. Posta kodu, herhangi bir adrese mesela Kahramanmaraş adresine gönderi yapacağınız koli, kargo, mektup veya zarf gibi gönderilerinin doğru olarak gönderilmesi için kullanılan teknik kod yapısıdır. Türkiye'de her semtin posta kodu farklı 5 rakamlı kodlardan oluşturulmuştur, görüntülediğiniz gibi Kahramanmaraş posta kodu 46000. Kahramanmaraş adresine yollamak istediğiniz postaların sevkiyat bölümüne yazılacak olan bu özel numaralar ile gönderileriniz hızlı ve eksiksiz bir şekilde yollanmaktadır.

Kargocuların posta gönderilirken rahat etmesi için gerekli olan bu posta kodları, özel Kahramanmaraş posta kodu vesilesiyle işlemler kusursuzca işlemektedir. Kahramanmaraş için belirlediğiniz bir adrese kargo ve mektup yollarken Kahramanmaraş posta kodu olan 46000 rakamlarını dosyaya yazabilirsiniz.

Kahramanmaraş posta kodunun benzersiz bir kod olduğu için gönderinin karşı tarafa problemsiz olarak ulaşmasını sağlamak için üretilmiştir. Belkide posta kodu diye bir şey olmasaydı gönderilerde büyük bir karışıklık oluşacaktı. Kahramanmaraş posta kodu 46000 yardımı ile postalarınızı sorunsuzca istediğiniz adrese gönderebileceğiniz için herhangi bir karışıklığın olması söz konusu bile edilemez.

Posta kodlarının diğer bir yararı ise, kargo ve postacı firmalarının dağıtım bölümlerinde postaların posta kodlarına göre gruplandırılmasına olanak tanımaktadır. Böylelikle sorunların büyük kısmı ortadan kalmış olur ve Kahramanmaraş adresine gönderim hızlılaşır.

Eğer arkadaşlarınıza gönderim yapmak istiyorsanız Kahramanmaraş posta kodu sorgulamalarını web sitemiz aracılığı ile rahatça yapabilirsiniz. Web sitemizde bulunmakta olan gelişmiş yapay zekamız yardımı ile PTT üzerinden toplanan güncel datalar ile gerçek bilgiye ulaşabilirsiniz. Kullanması çok kolay olan web arayüzümüz sayesinde aradığınız posta kodunu öğrenebilirsiniz.

İnternet kullanımının arması sebebiyle sadece dosya üzerinde kullanılmayan posta kodları, internette bulunan e-ticaret internet sitelerinin teslimat adresi kısımlarında mutlaka istenmektedir. Hata sevmeyen gönderi personelleri, yaşadığınız yörenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Kahramanmaraş için toplamda 11 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Kahramanmaraş Posta Kodları

Afşin 46500
Andırın 46400
Çağlayancerit 46720
Dulkadiroğlu 46100
Ekinözü 46360
Elbistan 46300
Göksun 46600
Nurhak 46370
Onikişubat 46050
Pazarcık 46700
Türkoğlu 46800

Posta kodları sadece Türkiye'ye özel değildir. Tüm dünyada posta kodu bulunur. Genellikle posta kodu zip code gibi kavramlar ile aranmaktadır. Bazı bölgelerde rakamdan hariç, harfler de posta kodu değişkenine dahil edilmiştir. Posta kodu kavramının amacı; doğabilecek her türlü adres karmaşasını önlemektir. Türkiye’de kullanılmakta olan posta kodlarında ilk 2 numara o bölgenin plaka kodunu diğerleri ise alt bölgeleri temsil ediyor.

Kahramanmaraş Posta Kodu Nedir?

Kahramanmaraş posta kodu : 46000 olarak bilinmektedir.


Kahramanmaraş İlçeleri