Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Isparta Posta Kodu Sorgula


32000

Isparta posta kodu araması yaptığınızda karşınıza çıkacak sonuç 32000. Posta kodu, herhangi bir dükkana farzı misal Isparta adresine göndermek istediğiniz fatura, kargo ve mektup gibi gönderilerinin tam olarak ulaştırılması için kullanılan modern bir kod numarasıdır. Türkiye'de her semtin posta kodu eşsiz 5 rakamlı sayılardan oluşturulmuştur, örneğin Isparta posta kodu 32000. Isparta adresine gönderilmek istenen mektupların üzerine yazılan bu benzersiz kodlar ile gönderileriniz eksiksiz ve hızlı bir şekilde istediğiniz adrese yollanmaktadır.

Firmaların kargo gönderilirken rahat etmesi için gerekli olan posta kodları, eşi benzeri olmayan Isparta posta kodu sayesinde gönderi işlemleri kusursuzca yapılmaktadır. Isparta mevkinde belirlediğiniz bir adrese posta veya kargo yollarken Isparta posta kodu olan 32000 numarasını dosyaya yazabilirsiniz.

Isparta posta kodunun özel bir kod olması sayesinde gönderinin belirlenen adrese daha rahat gitmesi için kullanılır. Belkide posta kodu gibi bir şey olmasaydı kargolarda adres karmaşası oluşabirdir. Isparta posta kodu 32000 yardımı ile gönderilerilerinizi eksiksiz bir şekilde istediğiniz adrese gönderebileceğiniz için herhangi bir karışıklık olması söz konusu bile edilemez.

Posta kodlarının bir diğer yararı ise, kargo ve postacı firmalarının dağıtım bölümlerinde gönderilerin posta kodlarına göre ayrılmasına yardım eder. Bundan ötürü karmaşa ortadan kalkar Isparta adresine gönderim çok kolay olur.

Şayet bir akrabanıza veya bir müşterinize kargo göndermek istiyorsanız Isparta posta kodu sorgulamalarını web sayfamız yardımı ile kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Sitemizde bulunan eşsiz arama alanımız yardımı ile PTT üzerinden edinilen güncel veriler ile doğru bilgilere ulaşabilirsiniz. Kullanımı basit olan arama kutucukları ile aradığınız posta kodunu hızlıca bulabilirsiniz.

İnternet kullanınımın bir hayli artması sebebiyle sadece dosya üzerinde kullanılmayan posta kodları, dijital ortamda bulunan e-ticaret sitelerindeki gönderi adresi alanlarında mecbur olarak istenilmektedir. Hata istemeyen site yöneticileri, yaşadığınız bölgenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Isparta için toplamda 13 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Isparta Posta Kodları

Aksu 32510
Atabey 32670
Eğirdir 32500
Gelendost 32900
Gönen 32090
Keçiborlu 32700
Merkez 32300
Şarkikaraağaç 32802
Senirkent 32610
Sütçüler 32952
Uluborlu 32652
Yalvaç 32430
Yenişarbademli 32852

Posta kodları sadece Türkiye'de bulunmaz. Avrupa'da da posta kodu bulunur. Genellikle posta kodu (zip code, postal code) gibi yabancı kelimeleri ile aranmaktadır. Bazı kültürlerde sayılardan hariç harfler de posta koduna dahil edilmiştir. Posta kodu kullanımının sebebi; doğabilecek her türlü adres zorluğunu aşmak ve zamandan tasarrup etmektir. Türkiye’de kullanılmakta olan posta kodlarında ilk 2 numara şehrin plaka kodunu tarif ederken, kalanlar ise semtleri temsil eder.

Isparta Posta Kodu Nedir?

Isparta posta kodu : 32000 olarak bilinmektedir.


Isparta İlçeleri