Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Iğdır Posta Kodu Sorgula


76000

Iğdır posta kodu araması yaptığınızda karşınıza çıkacak sonuç 76000. Posta kodu, herhangi bir konuma örneğin Iğdır adresine gönderebileceğiniz fatura, kargo ve mektup gibi postaların direkt olarak ulaştırılması için tercih edilen teknik bir kod numarasıdır. Türkiye'de her bölgenin posta kodu farklı 5 sayılı dijital numaralardan oluşturulmuştur, örnek olarak Iğdır posta kodu 76000. Iğdır adresine göndermeyi hedeflediğiniz evrakların sevkiyat bölümüne yazılan bu benzersiz kodlar ile gönderileriniz en hızlı ve en güvenilir bir şekilde dilediğiniz adrese gitmektedir.

Kargocuların posta gönderiminde zorlanmaması için gerekli olan posta kodları, özel Iğdır posta kodu yardımıyla posta işleri sorunsuz bir şekilde yapılmaktadır. Iğdır için belirlediğiniz bir adrese posta veya kargo göndermeyi planlarsanız Iğdır posta kodu olan 76000 rakamlarını dosyaya yazabilirsiniz.

Iğdır posta kodunun benzersiz bir kod olduğundan dolayı kargonun belirlenen adrese daha hızlı bir şekilde gitmesi için kullanılır. Eğer posta kodu diye bir şey olmasaydı gönderilerde adres karmaşası yaşanacaktı. Iğdır posta kodu 76000 yardımıyla gönderilerilerinizi eksiksiz bir şekilde belirttiğiniz adrese yollayabileceğiniz için herhangi bir karışıklığın olması söz konusu değildir.

Posta kodlarının bir diğer yararı ise, lojistik şirketlerinin depo bölümlerinde gönderilerin posta kodlarına göre ayrılmasına olanak tanımasıdır. Böylelikle kargocuların iş yükü azalmaktadır. Iğdır adresine posta gönderimi çok hızlı olur.

Şayet akrabalarınıza kargo göndermeyi planlıyorsanız Iğdır posta kodu sorgulamalarını web sayfamız aracılığıyla kolayca yapabilirsiniz. Sitemizde olan benzersiz arama motorumuz yardımı ile PTT üzerinden alınan güncel veriler ile gerçek bilgilere ulaşabilirsiniz. Kullanması çok kolay olan web arayüzümüz sayesinde istediğiniz posta kodunu bulabilirsiniz.

İnternetin yaygınlaşması ile sadece dosya üzerinde kullanılmayan posta kodları, sanal ortamda bulunan e-ticaret sitelerindeki kargolama bölümlerinde mutlaka istenir. Hata istemeyen gönderi personelleri, bulunduğunuz bölgenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Iğdır için toplamda 4 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Iğdır Posta Kodları

Aralık 76500
Karakoyunlu 76700
Merkez 76410
Tuzluca 76902

Posta kodları yalnızca Türkiye'ye özel değildir. Tüm dünyada posta kodu kullanılır. Genellikle posta kodu (zip code, postal code) gibi yabancı kelimeler ile arandığı bilinir. Bazı kültürlerde rakamdan hariç, harfler de posta kodu değişkenine dahil edilebilmektedir. Posta kodu kavramının amacı; doğabilecek her türlü adres karışıklığını önlemek ve zamandan kar sağlamaktır. Türkiye’de kullanılmakta olan posta kodlarında ilk 2 rakam o şehrin plaka kodunu diğer kalan sayılar ise mahalleleri temsil eder.

Iğdır Posta Kodu Nedir?

Iğdır posta kodu : 76000 olarak bilinmektedir.


Iğdır İlçeleri