Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Hatay Posta Kodu Sorgula


31000

Hatay posta kodu araması yaptığınızda karşınıza çıkacak sonuç 31000. Posta kodu, herhangi bir resmi kuruma örneklemek gerekirse Hatay adresine gönderebileceğiniz koli, kargo, mektup veya zarf gibi gönderilerinin nokta atışı ulaşması için gerekli olan özel kod numarasıdır. Türkiye'de her bölgenin posta kodu eşi benzeri olmayan 5 rakamlı dijital kodlardan oluşmaktadır, okuduğunuz üzere Hatay posta kodu 31000. Hatay adresine göndermek istenen postaların sevkiyat bölümüne yazılacak olan bu benzersiz kodlar ile bu postalarınız en hızlı ve en güvenilir bir şekilde dilediğiniz adrese gitmektedir.

Firmaların posta gönderiminde zorlanmaması için kullanılan bu posta kodları, eşi benzeri olmayan Hatay posta kodu sayesinde posta işleri sorunsuz bir şekilde yapılmaktadır. Hatay konumunda belirlediğiniz bir adrese fatura, kargo ve mektup yollamak isterseniz Hatay posta kodu olan 31000 numarasını dosyaya yazabilirsiniz.

Hatay posta kodunun benzersiz olduğu için postanın belirlenen adrese daha rahat gitmesi için kullanılır. Şayet posta kodu gibi bir şey olmasaydı gönderilerde adres karışıklığı oluşacaktı. Hatay posta kodu 31000 yardımıyla postalarınızı sorunsuzca belirlediğiniz adrese gönderebileceğiniz için herhangi bir sorunun olması söz konusu değildir.

Posta kodlarının bir diğer faydası ise, kargo firmalarının dağıtım ambarlarında postaların posta kodlarına göre gruplandırılması için kolaylık sağlar. Bundan ötürü sorunların büyük kısmı ortadan kalmış olur ve Hatay adresine posta gönderimi kolaylaşır.

Eğer ailenize veya sevdiklerinize kargo yollamak istiyorsanız Hatay posta kodu numaralarını web sayfamız yardımı ile kolayca yapabilirsiniz. Sitemizin içerisinde bulunan gelişmiş arama motorumuz yardımı ile PTT üzerinden edinilen güncel veriler ile tam bilgiye erişebilirsiniz. Kullanımı kolay olan arama araçlarımız yardımı ile istediğiniz posta kodunu çok rahat öğrenebilirsiniz.

İnternetin yaygınlaşması ile sadece evrak üzerinde kullanılmayan posta kodları, internette bulunan e-ticaret internet sitelerinin teslimat adresi bölümlerinde de mecburen istenir. Hata istemeyen web site sahipleri, yaşadığınız yörenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Hatay için toplamda 15 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Hatay Posta Kodları

Altınözü 31750
Antakya 31040
Arsuz 31225
Belen 31350
Defne 31160
Dörtyol 31600
Erzin 31960
Hassa 31700
İskenderun 31280
Kırıkhan 31440
Kumlu 31520
Payas 31900
Reyhanlı 31500
Samandağ 31800
Yayladağı 31550

Posta kodları yalnızca Türkiye’de kullanılmaz. Dünyanın diğer tüm ülkelerinde posta kodu bulunur. Sıklıkla posta kodu postal code veya zip code gibi yabancı kelimeleri ile aranmaktadır. Bazı kültürlerde numaralardan hariç harfler de posta kodu değişkenine dahil edilmiştir. Posta kodu kullanımının sebebi; doğabilecek her türlü zaman kaybını en aza indirmektir. Türkiye’de kullanılmakta olan posta kodlarında ilk 2 sayı o şehrin plaka kodunu diğer kalan numaralar ise ilçeleri temsil ediyor.

Hatay Posta Kodu Nedir?

Hatay posta kodu : 31000 olarak bilinmektedir.


Hatay İlçeleri