Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Hakkari Posta Kodu Sorgula


30000

Hakkari posta kodu sorgulaması yapıldığında ulaştığımız kod 30000. Posta kodu, herhangi bir resmi kuruma örneğin Hakkari adresine göndermek istediğiniz kargo , koli, mektup veya zarf gibi postaların sorunsuz bir şekilde ulaştırılması için kullanılan eşsiz bir numaradır. Türkiye'de her ilin posta kodu özel numaralandırılmış 5 rakamlı dijital kodlardan oluşturulmuştur, gördüğünüz gibi Hakkari posta kodu 30000. Hakkari adresine gönderilmek istenen mektupların irsaliye alanına yazılacak olan bu özel numaralar ile postalarınız en hızlı ve en güvenilir bir şekilde gitmektedir.

Firmaların posta taşınırken zorlanmaması için kullanılan posta kodları, eşsiz Hakkari posta kodu sayesinde kargo işlemleri kusursuzca işlemektedir. Hakkari mevkinde belirlediğiniz bir adrese kargo ve mektup yollamak isterseniz Hakkari posta kodu olan 30000 rakamlarını gönderi evraklarına yazabilirsiniz.

Hakkari posta kodunun özel bir kod olması sebebiyle gönderilen kargonun belirlenen adrese daha hızlı bir şekilde gitmesi için kullanılır. Şayet posta kodu diye bir kavram olmasaydı gönderilerde adres karışıklığı meydana gelebilirdi. Hakkari posta kodu 30000 yardımı ile evraklarınızı sorunsuz bir şekilde istediğiniz adrese gönderebileceğiniz için herhangi bir sorunun olması söz konusu değildir.

Posta kodlarının bir diğer faydası ise, kargo ve postacı firmalarının depolarında kargoların posta kodlarına göre gruplandırılması için kolaylık sağlar. Böylelikle kargocuların iş yükü azalmaktadır. Hakkari adresine posta gönderimi çok kolay olur.

Eğer ailenize veya sevdiklerinize kargo yollayacaksanız Hakkari posta kodu numaralarını web sitemiz yardımıyla kolayca yapabilirsiniz. Üst alanda bulunan benzersiz yapay zekamız sayesinde PTT üzerinden edinilen güncel veriler ile gerçek bilgiye ulaşabilirsiniz. Kullanımı kolay olan arama araçlarımız yardımı ile aradığınız posta kodunu kolayca öğrenebilirsiniz.

İnternet alışverişlerinin artması ile günümüzde sadece evrak üzerinde bulunmayan posta kodları, dijital ortamda bulunan e-ticaret internet sitelerinin gönderi adresi alanlarında mutlaka istenmektedir. Hata sevmeyen yöneticiler, yaşadığınız yörenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Hakkari için toplamda 5 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Hakkari Posta Kodları

Çukurca 30702
Derecik 30600
Merkez 30120
Şemdinli 30802
Yüksekova 30330

Posta kodları bir tek Türkiye’de kullanılmaz. Tüm dünyada posta kodu kullanılır. Çoğunlukla posta kodu postal code gibi yabancı kelimeler ile arandığı bilinmektedir. Bazı kültürlerde numaralardan hariç yazılar da posta koduna katılmıştır. Posta kodu kullanımının sebebi; karşılaşılabilecek her türlü adres zorluğunu aşmak ve zamandan tasarrup etmektir. Türkiye’de kullanılmakta olan posta kodlarında ilk 2 sayı şehrin plaka kodunu tarif ederken, diğer kalan rakamlar ise semtleri temsil eder.

Hakkari Posta Kodu Nedir?

Hakkari posta kodu : 30000 olarak bilinmektedir.


Hakkari İlçeleri