Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Gümüşhane Posta Kodu Sorgula


29000

Gümüşhane posta kodu araması yaptığınızda karşınıza çıkacak sonuç 29000. Posta kodu, herhangi bir dükkana örnek vermek gerekirse Gümüşhane adresine göndermek istediğiniz kargo , koli, mektup veya zarf gibi gönderilerinin sorunsuz bir şekilde yollanması için kullanılan teknik bir kod yapısıdır. Türkiye'de her kasabanın posta kodu benzersiz 5 rakamlı sayı grubundan oluşturulmaktadır, örneğin sorgulamasını yaptığınız Gümüşhane posta kodu 29000. Gümüşhane adresine gönderilmek istenen kargoların sevkiyat bölümüne yazılan bu özel kodlar ile gönderileriniz hızlı ve güvenli bir şekilde istediğiniz adrese gitmektedir.

Kargocuların kargo taşınırken zorlanmaması için kullanılan posta kodları, benzersiz Gümüşhane posta kodu vesilesiyle gönderi işlemleri sorunsuzca işlemektedir. Gümüşhane konumunda bulunan bir adrese kargo ve mektup yollamak isterseniz Gümüşhane posta kodu olan 29000 numarasını evraka yazabilirsiniz.

Gümüşhane posta kodunun özel bir kod olduğu için gönderinin istenilen adrese güvenli bir şekilde gitmesine olanak sağlar. Şayet posta kodu gibi bir şey olmasaydı gönderilerde adres karışıklığı meydana gelecekti. Gümüşhane posta kodu 29000 ile kargolarınızı sorunsuz bir şekilde adrese gönderebileceğiniz için herhangi bir karmaşanın olması mümkün gibi görünmüyor.

Posta kodlarının başka bir faydası ise, lojistik firmalarının depo veya sevkiyat bölümlerinde postaların posta kodlarına göre ayrılmasına olanak tanımasıdır. Bundan ötürü iş yükü azalarak zaman kazanılır Gümüşhane adresine kargo gönderimi hızlılaşır.

Şayet sevdiklerinize veya arkadaşlarınıza kargo göndermek istiyorsanız Gümüşhane posta kodu sorgulamalarını PostaKoduSorgula.Com yardımı ile yapabilirsiniz. Sitemizde bulunan gelişmiş yapay zekamız yardımıyla PTT üzerinden alınan güncel veriler ile gerçek bilgilere ulaşabilirsiniz. Kullanımı kolay olan arama araçlarımız yardımı ile merak ettiğiniz posta kodunu hızlıca görebilirsiniz.

İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte sadece dosya üzerinde bulunmayan posta kodları, internette bulunan e-ticaret sitelerindeki gönderi adresi bölümlerinde mecburen istenir. Hata yapmamak adına site yöneticileri, yaşadığınız bölgenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Gümüşhane için toplamda 6 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Gümüşhane Posta Kodları

Kelkit 29610
Köse 29650
Kürtün 29830
Merkez 29020
Şiran 29702
Torul 29802

Posta kodları yalnızca Türkiye'de bulunmaz. Bütün dünyada posta kodu kullanılmaktadır. Çoğunlukla posta kodu (zip code, postal code) gibi yabancı kelimeler ile arandığı bilinmektedir. Bazı ülkelerde numaralardan hariç harfler de posta koduna katılmıştır. Posta kodu kullanımının sebebi; karşılaşılabilecek her türlü zaman kaybı yavaşamadan gönderilerin adreslere ulaşmasını sağlamaktır. Türkiye’de kullanılan posta kodlarında ilk 2 rakam o şehrin plaka kodunu diğer kalan rakamlar ise ilçeleri temsil eder.

Gümüşhane Posta Kodu Nedir?

Gümüşhane posta kodu : 29000 olarak bilinmektedir.


Gümüşhane İlçeleri