Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Giresun Posta Kodu Sorgula


28000

Giresun posta kodu araması yaptığınızda karşınıza çıkacak sonuç 28000. Posta kodu, herhangi bir işyerine örneklemek gerekirse Giresun adresine göndermek istediğiniz resmi evrak materyallerin hatasız bir şekilde ulaşması için lazım olan rakamsal bir numaradır. Türkiye'de her ilin, ilçenin ve mahallenin posta kodu özel 5 rakamlı sayı grubundan oluşturulmuştur, örnek olarak Giresun posta kodu 28000. Giresun adresine gönderilmek istenen kargoların irsaliye alanına yazılan bu benzersiz numaralar ile postalarınız en hızlı ve eksiksiz bir şekilde yollanmaktadır.

Kargocuların posta gönderilirken rahat etmesi için lazım olan bu posta kodları, benzersiz Giresun posta kodu yardımıyla posta işleri kusursuzca yapılmaktadır. Giresun konumunda bulunan bir adrese kargo , koli, mektup veya zarf göndermek isterseniz Giresun posta kodu olan 28000 numarasını evraka yazabilirsiniz.

Giresun posta kodunun özel bir kod olduğundan ötürü postanın belirtilen adrese sıkıntısız bir biçimde gitmesine yardımcı olur. Belkide posta kodu diye bir kavram olmasaydı gönderilerde adres karışıklığı yaşanacaktı. Giresun posta kodu 28000 yardımı ile postalarınızı eksiksiz bir şekilde istediğiniz adrese gönderebileceğiniz için herhangi bir karışıklık olması mümkün görünmemektedir.

Posta kodlarının diğer bir faydası ise, kargo şirketlerinin depo veya sevkiyat bölümlerinde gönderilerin posta kodlarına göre ayrılmasına yardımcı olmasıdır. Böylelikle sorunların büyük kısmı ortadan kalmış olur ve Giresun adresine gönderim kolaylaşır.

Eğer müşterilerinize kargo yollamak istiyorsanız Giresun posta kodu numaralarını internet sitemiz yardımıyla kolayca yapabilirsiniz. Sitemizin içerisinde bulunan benzersiz arama motorumuz sayesinde PTT üzerinden edinilen güncel veriler ile gerçek bilgiye ulaşabilirsiniz. Sırasıyla; il, ilçe, mahalle veya köy seçimini yaparak dilediğiniz posta kodunu hızlıca bulabilirsiniz.

İnternetin günümüzde bir hayli popüler olmasıyla birlikte sadece belgeler üzerinde kullanılmayan posta kodları, sanal ortamda bulunan e-ticaret sitelerindeki kargolama bölümlerinde mecburen istenir. Hata yapmak istemeyen kargo çalışanları, yaşadığınız bölgenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Giresun için toplamda 16 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Giresun Posta Kodları

Alucra 28700
Bulancak 28328
Çamoluk 28712
Çanakçı 28810
Dereli 28950
Doğankent 28510
Espiye 28600
Eynesil 28850
Görele 28800
Güce 28520
Keşap 28900
Merkez 28100
Piraziz 28342
Şebinkarahisar 28402
Tirebolu 28502
Yağlıdere 28612

Posta kodları yalnızca Türkiye'ye özel değildir. Avrupa'da da posta kodu kullanılmaktadır. Sıklıkla posta kodu postal code veya zip code gibi yabancı kelimeler ile arandığı bilinir. Bazı bölgelerde rakamdan hariç, harfler de posta kodu değişkenine dahil edilmiştir. Posta kodunun amacı aslında; karşılaşılabilecek her türlü adres karışıklığını önlemek ve zamandan kar sağlamaktır. Türkiye’de kullanılmakta olan posta kodlarında ilk 2 rakam şehrin plaka kodunu tarif ederken, kalanlar ise o şehre bağlı olan bölgeleri temsil ediyor.

Giresun Posta Kodu Nedir?

Giresun posta kodu : 28000 olarak bilinmektedir.


Giresun İlçeleri