Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Gaziantep Posta Kodu Sorgula


27000

Gaziantep posta kodu sorgulaması yapıldığında dönen sonuç 27000. Posta kodu, herhangi bir dükkana farzı misal Gaziantep adresine göndermeyi planladığınız fatura, kargo ve mektup gibi gönderilerinin eksiksiz olarak gönderilmesi için kullanılan benzersiz bir kod numarasıdır. Türkiye'de her ilçenin posta kodu her biri değişik 5 sayılı dijital numaralardan oluşturulmuştur, örnek olarak Gaziantep posta kodu 27000. Gaziantep adresine göndermeyi planlandığınız kargoların irsaliye alanına yazılan bu benzersiz numaralar ile postalarınız en hızlı ve en güvenilir bir şekilde istediğiniz adrese gitmektedir.

Firmaların kargo taşınırken zorlanmaması için gerekli olan posta kodları, özel Gaziantep posta kodu yardımıyla işlemler kusursuzca yapılmaktadır. Gaziantep için belirlediğiniz bir adrese kargo, mektup, zarf, koli veya fatura yollamak isterseniz Gaziantep posta kodu olan 27000 numarasını gönderi evraklarına yazabilirsiniz.

Gaziantep posta kodunun eşsiz bir kod olması sebebiyle gönderilen kargonun karşı tarafa hızlı bir şekilde ulaşması için kullanılmaktadır. Belkide posta kodu gibi bir kavram olmasaydı gönderilerde büyük bir karışıklık meydana gelebilirdi. Gaziantep posta kodu 27000 ile postalarınızı hatasız bir şekilde adrese gönderebileceğiniz için herhangi bir karışıklık olması mümkün görünmemektedir.

Posta kodlarının başka bir faydası ise, lojistik firmalarının depo veya sevkiyat bölümlerinde gönderilerin posta kodlarına göre gruplandırılmasına olanak sağlar. Böylelikle iş yükü azalarak zaman kazanılır Gaziantep adresine gönderim kolaylaşmaktadır.

Eğer sevdiklerinize kargo yollayacaksanız Gaziantep posta kodu sorgulamalarını internet sitemiz aracılığı ile hızlıca yapabilirsiniz. Sitemizde bulunan gelişmiş yapay zekamız sayesinde PTT üzerinden toplanan güncel datalar ile gerçek bilgiye ulaşabilirsiniz. Kullanımı kolay olan arama araçlarımız yardımı ile istediğiniz posta kodunu öğrenebilirsiniz.

İnternet kullanımının arması sebebiyle sadece evrak üzerinde kullanılmayan posta kodları, internette bulunan e-ticaret internet sitelerinin gönderi adresi alanlarında mutlaka istenmektedir. Hata istemeyen web site sahipleri, yaşadığınız yörenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Gaziantep için toplamda 9 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Gaziantep Posta Kodları

Araban 27650
İslahiye 27800
Karkamış 27880
Nizip 27700
Nurdağı 27840
Oğuzeli 27900
Şahinbey 27220
Şehitkamil 27060
Yavuzeli 27970

Posta kodları yalnızca Türkiye'de bulunmaz. Dünyanın diğer tüm ülkelerinde posta kodu kavramı bulunmaktadır. Sıklıkla posta kodu postal code gibi kavramlar ile aranmaktadır. Bazı bölgelerde sayılardan hariç yazılar da posta kodu değişkenine dahil edilmiştir. Posta kodunun var olmasının en temel amacı; karşılaşılabilecek her türlü adres karmaşasını önlemektir. Türkiye’de kullanılmakta olan posta kodlarında ilk 2 rakam o bölgenin plaka kodunu diğer kalan numaralar ise ilçeleri temsil ediyor.

Gaziantep Posta Kodu Nedir?

Gaziantep posta kodu : 27000 olarak bilinmektedir.


Gaziantep İlçeleri