Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Eskişehir Posta Kodu Sorgula


26000

Eskişehir posta kodu sorgulamasında karşınıza çıkan değer 26000. Posta kodu, herhangi bir adrese örneklemek gerekirse Eskişehir adresine gönderebileceğiniz fatura, kargo ve mektup gibi postaların doğru olarak iletilmesi için gereken özel bir kod numarasıdır. Türkiye'de her semtin posta kodu birbirine benzemeyen 5 rakamlı numaralardan oluşturulmaktadır, görüntülediğiniz gibi Eskişehir posta kodu 26000. Eskişehir adresine göndermek istediğiniz gönderilerin üzerine yazılan bu özel numaralar ile gönderileriniz en güvenli ve hızlı bir şekilde yollanmaktadır.

Kargocuların kargo taşınırken zorlanmaması için kullanılan bu posta kodları, eşi benzeri olmayan Eskişehir posta kodu sayesinde gönderi işlemleri sorunsuzca işlemektedir. Eskişehir konumunda bulunan bir adrese posta veya kargo göndermeyi planlarsanız Eskişehir posta kodu olan 26000 numarasını gönderi evraklarına yazabilirsiniz.

Eskişehir posta kodunun özel bir kod olması sebebiyle postanın karşı tarafa hızlı bir şekilde ulaşması için kullanılmaktadır. Şayet posta kodu gibi bir şey olmasaydı gönderilerde adres karışıklığı yaşanabilirdi. Eskişehir posta kodu 26000 ile evraklarınızı hızlıca belirlediğiniz adrese gönderebileceğiniz için herhangi bir karışıklık olması söz konusu bile edilemez.

Posta kodlarının bir diğer yararı ise, lojistik firmalarının depo veya sevkiyat bölümlerinde kargoların posta kodlarına göre ayrılması için kolaylık sağlar. Böylelikle iş yükü büyük oranda azalır Eskişehir adresine posta gönderimi kolaylaşmaktadır.

Şayet akrabalarınıza kargo yollamak istiyorsanız Eskişehir posta kodu numaralarını internet sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Sitemizin içerisinde bulunan eşsiz arama motorumuz yardımıyla PTT üzerinden alınan güncel veriler ile doğru bilgilere ulaşabilirsiniz. Sırasıyla; il, ilçe, mahalle veya köy seçimini yaparak dilediğiniz posta kodunu hızlıca görebilirsiniz.

İnternetin yaygınlaşması ile birlikte sadece belgeler üzerinde bulunmayan posta kodları, internette bulunan e-ticaret sitelerindeki teslimat adresi bölümlerinde de zorunlu olarak istenilmektedir. Hata sevmeyen gönderi personelleri, yaşadığınız bölgenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Eskişehir için toplamda 14 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Eskişehir Posta Kodları

Alpu 26850
Beylikova 26750
Çifteler 26700
Günyüzü 26630
Han 26710
İnönü 26670
Mahmudiye 26800
Mihalgazi 26880
Mihalıççık 26940
Odunpazarı 26030
Sarıcakaya 26870
Seyitgazi 26950
Sivrihisar 26600
Tepebaşı 26170

Posta kodları yalnızca Türkiye'de bulunmaz. Bütün dünyada posta kodu bulunmaktadır. Çoğunlukla posta kodu (zip code, postal code) gibi yabancı kelimeler ile arandığı bilinmektedir. Bazı kültürlerde rakamdan hariç, yazılar da posta koduna dahil edilmiştir. Posta kodunun kullanım amacı; oluşabilecek her türlü adres zorluğunu aşmak ve zamandan tasarrup etmektir. Türkiye’de kullanılmakta olan posta kodlarında ilk 2 sayı o bölgenin plaka kodunu kalanlar ise o şehre bağlı olan bölgeleri temsil etmektedir.

Eskişehir Posta Kodu Nedir?

Eskişehir posta kodu : 26000 olarak bilinmektedir.


Eskişehir İlçeleri