Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Erzincan Posta Kodu Sorgula


24000

Erzincan posta kodu sorgulaması yapıldığında dönen sonuç 24000. Posta kodu, herhangi bir ofise örneklemek gerekirse Erzincan adresine gönderi yapacağınız resmi evrak gönderilerinin hatasız bir şekilde ulaşması için gereken dijital kod numarasıdır. Türkiye'de her mahallenin posta kodu farklı 5 rakamlı numaradan oluşmaktadır, örnek olarak Erzincan posta kodu 24000. Erzincan adresine göndermeyi hedeflediğiniz evrakların sevkiyat alanına yazılacak olan bu özel kodlar ile bu postalarınız en güvenli ve hızlı bir şekilde dilediğiniz adrese gitmektedir.

Firmaların posta gönderiminde rahat etmesi için lazım olan bu posta kodları, eşsiz Erzincan posta kodu yardımıyla kargo işleri sorunsuzca yapılmaktadır. Erzincan için belirlediğiniz bir adrese kargo ve mektup göndermeyi planlarsanız Erzincan posta kodu olan 24000 rakamlarını evraka yazabilirsiniz.

Erzincan posta kodunun benzersiz bir kod olduğundan ötürü yollanan postanın istenilen adrese en hızlı biçimde gitmesi için kullanılmaktadır. Şayet posta kodu gibi bir kavram olmasaydı gönderilerde adres karışıklığı yaşanabilirdi. Erzincan posta kodu 24000 yardımı ile gönderilerilerinizi eksiksizce adrese gönderebileceğiniz için herhangi bir karmaşanın olması mümkün gibi görünmüyor.

Posta kodlarının bir diğer faydası ise, lojistik firmalarının depo veya sevkiyat bölümlerinde postaların posta kodlarına göre gruplandırılmasına olanak sağlar. Böylelikle sorunların büyük kısmı ortadan kalmış olur ve Erzincan adresine gönderim kolaylaşır.

Şayet bir akrabanıza veya bir müşterinize kargo yollamak istiyorsanız Erzincan posta kodu sorgulamalarını web sayfamız aracılığı ile hızlıca yapabilirsiniz. Sitemizin içerisinde bulunan eşsiz arama alanımız aracılığıyla PTT üzerinden edinilen güncel veriler ile gerçek bilgilere ulaşabilirsiniz. Sırasıyla; il, ilçe, mahalle veya köy seçimini yaparak istediğiniz posta kodunu hızlıca görebilirsiniz.

İnternetin günümüzde bir hayli popüler olmasıyla birlikte sadece belgeler üzerinde bulunmayan posta kodları, dijital ortamda bulunan e-ticaret sitelerindeki kargolama bölümlerinde zorunlu olarak istenir. Hata istemeyen platform sahipleri, yaşadığınız bölgenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Erzincan için toplamda 9 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Erzincan Posta Kodları

Çayırlı 24503
İliç 24710
Kemah 24400
Kemaliye 24610
Merkez 24100
Otlukbeli 24515
Refahiye 24302
Tercan 24880
Üzümlü 24160

Posta kodları sadece Türkiye’de kullanılmaz. Dünyanın diğer tüm ülkelerinde posta kodu bulunur. Genellikle posta kodu postal code veya zip code gibi yabancı kelimeler ile arandığı bilinmektedir. Bazı kültürlerde sayılardan hariç harfleri de posta koduna dahil edilmiştir. Posta koduna isteyacımızın olmasının sebebi oluşabilecek her türlü adres zorluğunu aşmak ve zamandan tasarrup etmektir. Türkiye’de kullanılan posta kodlarında ilk 2 numara o şehrin plaka kodunu diğerleri ise o şehre bağlı olan bölgeleri temsil etmektedir.

Erzincan Posta Kodu Nedir?

Erzincan posta kodu : 24000 olarak bilinmektedir.


Erzincan İlçeleri