Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Elazığ Posta Kodu Sorgula


23000

Elazığ posta kodu sorgulaması yapıldığında dönen sonuç 23000. Posta kodu, herhangi bir işyerine mesela Elazığ adresine gönderebileceğiniz resmi evrak materyallerin hatasız bir şekilde gitmesi için kullanılan rakamsal bir numaradır. Türkiye’de her ilçe ve mahallenin posta kodu her biri farklı 5 rakamlı dijital kodlardan oluşturulmaktadır, baktığınız üzere Elazığ posta kodu 23000. Elazığ adresine göndermek istenen postaların sevkiyat kısmına yazılan bu özel numaralar ile postalarınız hızlı ve eksiksiz bir şekilde istediğiniz adrese gitmektedir.

Kargocuların posta taşınırken rahat etmesi için lazım olan posta kodları, özel Elazığ posta kodu sayesinde posta işlemleri kusursuzca işlemektedir. Elazığ konumunda belirlediğiniz bir adrese kargo ve mektup göndermeyi planlarsanız Elazığ posta kodu olan 23000 rakamlarını gönderi evraklarına yazabilirsiniz.

Elazığ posta kodunun benzersiz bir kod olduğundan postanın belirlenen adrese daha hızlı bir şekilde gitmesi için kullanılır. Eğer posta kodu gibi bir şey olmasaydı kargolarda büyük bir karmaşa meydana gelecekti. Elazığ posta kodu 23000 ile kargolarınızı hızlıca belirlediğiniz adrese gönderebileceğiniz için herhangi bir karışıklık olması mümkün gibi görünmüyor.

Posta kodlarının bir diğer faydası ise, kargo şirketlerinin depo bölümlerinde postaların posta kodlarına göre ayrılması için kolaylık sağlar. Böylelikle iş yükü büyük oranda azalır Elazığ adresine kargo gönderimi kolaylaşmaktadır.

Eğer sevdiklerinize veya arkadaşlarınıza kargo yollamak istiyorsanız Elazığ posta kodu numaralarını web sitemiz yardımı ile rahatça yapabilirsiniz. Sitemizde bulunan benzersiz arama alanımız yardımı ile PTT üzerinden edinilen güncel veriler ile gerçek bilgiye ulaşabilirsiniz. Kullanması çok kolay olan web arayüzümüz sayesinde merak ettiğiniz posta kodunu hızlıca bulabilirsiniz.

İnternetin günümüzde bir hayli popüler olmasıyla birlikte sadece belgeler üzerinde kullanılmayan posta kodları, sanal ortamda bulunan e-ticaret sitelerindeki teslimat adresi kısımlarında mecburen istenir. Hata istemeyen site yöneticileri, yaşadığınız yörenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Elazığ için toplamda 11 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Elazığ Posta Kodları

Ağın 23960
Alacakaya 23410
Arıcak 23510
Baskil 23800
Karakoçan 23600
Keban 23700
Kovancılar 23850
Maden 23400
Merkez 23270
Palu 23530
Sivrice 23902

Posta kodları yalnızca Türkiye’de kullanılmaz. Tüm dünyada posta kodu kavramı bulunmaktadır. Sıklıkla posta kodu postal code gibi yabancı kelimeler ile arandığı bilinir. Bazı dünya ülkelerinin rakamdan hariç, harfler de posta koduna dahil edilmiştir. Posta koduna isteyacımızın olmasının sebebi oluşabilecek her türlü adres zorluğunu aşmak ve zamandan tasarrup etmektir. Türkiye’de kullanılan posta kodlarında ilk 2 rakam o şehrin plaka kodunu diğer kalan numaralar ise alt bölgeleri temsil ediyor.

Elazığ Posta Kodu Nedir?

Elazığ posta kodu : 23000 olarak bilinmektedir.


Elazığ İlçeleri