Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Edirne Posta Kodu Sorgula


22000

Edirne posta kodu sorgulandığında önünüze çıkan rakam 22000. Posta kodu, herhangi bir adrese örneğin Edirne adresine gönderebileceğiniz kargo, mektup, zarf, koli veya fatura gibi postaların tam olarak gönderilmesi için lazım olan rakamsal kod numarasıdır. Türkiye'de her bölgenin posta kodu birbirine benzemeyen 5 rakamlı sayı grubundan oluşturulmuştur, baktığınız üzere Edirne posta kodu 22000. Edirne adresine göndermek istediğiniz gönderilerin sevkiyat alanına yazılan bu özel numaralar ile postalarınız eksiksiz ve hızlı bir şekilde istediğiniz adrese gitmektedir.

Kargocuların posta gönderiminde zorlanmaması için kullanılan bu posta kodları, benzersiz Edirne posta kodu vesilesiyle posta işlemleri kusursuz bir şekilde yapılmaktadır. Edirne mevkinde belirlediğiniz bir adrese kargo veya mektup gönderirken Edirne posta kodu olan 22000 rakamlarını gönderi dosyalarına yazabilirsiniz.

Edirne posta kodunun özel bir kod olması sayesinde gönderinin belirtilen adrese sıkıntısız bir biçimde gitmesine yardımcı olur. Şayet posta kodu gibi bir şey olmasaydı gönderilerde büyük bir karmaşa yaşanabilirdi. Edirne posta kodu 22000 yardımı ile gönderilerilerinizi sorunsuz bir şekilde belirlediğiniz adrese gönderebileceğiniz için herhangi bir karışıklığın olması mümkün gibi görünmüyor.

Posta kodlarının bir diğer faydası ise, kargo ve lojistik şirketlerinin dağıtım yerlerinde kargoların posta kodlarına göre gruplandırılmasına olanak sağlar. Bundan ötürü iş yükü azalır ve zaman kazanılır Edirne adresine posta gönderimi çok kolay olur.

Eğer arkadaşlarınıza kargo göndermek istiyorsanız Edirne posta kodu numaralarını PostaKoduSorgula.Com yardımı ile rahatça yapabilirsiniz. Sitemizde bulunan benzersiz arama motorumuz aracılığıyla PTT üzerinden toplanan güncel datalar ile gerçek bilgiye ulaşabilirsiniz. Kullanması çok kolay olan web arayüzümüz sayesinde aradığınız posta kodunu bulabilirsiniz.

İnternet alışverişlerinin artması ile günümüzde sadece dosya üzerinde bulunmayan posta kodları, internette bulunan e-ticaret internet sitelerinin teslimat adresi bölümlerinde de mutlaka istenmektedir. Hata yapmak istemeyen platform sahipleri, yaşadığınız yörenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Edirne için toplamda 9 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Edirne Posta Kodları

Enez 22700
Havsa 22530
İpsala 22440
Keşan 22890
Lalapaşa 22950
Meriç 22610
Merkez 22100
Süloğlu 22580
Uzunköprü 22300

Posta kodları bir tek Türkiye'ye özel değildir. Dünyanın diğer tüm ülkelerinde posta kodu bulunur. Sıklıkla posta kodu (zip code, postal code) gibi kavramlar ile aranmaktadır. Bazı dünya ülkelerinin rakamdan hariç, harfler de posta kodu değişkenine dahil edilebilmektedir. Posta koduna isteyacımızın olmasının sebebi doğabilecek her türlü adres karışıklığını önlemek ve zamandan kar sağlamaktır. Türkiye’de kullanılmakta olan posta kodlarında ilk 2 sayı o bölgenin plaka kodunu diğer kalan sayılar ise ilçeleri temsil ediyor.

Edirne Posta Kodu Nedir?

Edirne posta kodu : 22000 olarak bilinmektedir.


Edirne İlçeleri