Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Düzce Posta Kodu Sorgula


81000

Düzce posta kodu sorgulandığında önünüze çıkan rakam 81000. Posta kodu, herhangi bir dükkana mesela Düzce adresine göndermeyi planladığınız kargo ve mektup gibi postaların güvenli bir şekilde yollanması için tercih edilen eşsiz numaralar bütünüdür. Türkiye'de her kasabanın posta kodu özel 5 rakamlı sayılardan oluşmaktadır, okuduğunuz üzere Düzce posta kodu 81000. Düzce adresine iletmek istediğiniz evrakların irsaliye bölümüne yazılan bu eşsiz kodlar ile bu postalarınız hızlı ve eksiksiz bir şekilde yollanmaktadır.

Firmaların posta gönderilirken rahat etmesi için gerekli olan posta kodları, eşsiz Düzce posta kodu vesilesiyle kargo işleri sorunsuzca yapılmaktadır. Düzce için belirlediğiniz bir adrese mektup, zarf veya fatura yollamak isterseniz Düzce posta kodu olan 81000 numarasını dosyaya yazabilirsiniz.

Düzce posta kodunun benzersiz bir kod yapısında olması postanın istenilen adrese güvenli bir şekilde gitmesine olanak sağlar. Şayet posta kodu diye bir kavram olmasaydı kargolarda adres karmaşası meydana gelebilirdi. Düzce posta kodu 81000 yardımıyla gönderilerilerinizi sorunsuz bir şekilde belirttiğiniz adrese yollayabileceğiniz için herhangi bir sorunun olması mümkün gibi görünmüyor.

Posta kodlarının bir diğer faydası ise, kargo ve postacı firmalarının depo veya sevkiyat bölümlerinde postaların posta kodlarına göre gruplandırılmasına olanak sağlar. Bundan ötürü iş yükü azalır ve zaman kazanılarak Düzce adresine posta gönderimi çok kolaylaşır.

Eğer akrabalarınıza kargo göndermeyi planlıyorsanız Düzce posta kodu sonuçlarını internet sitemiz yardımı ile yapabilirsiniz. Üst alanda bulunan gelişmiş arama motorumuz sayesinde PTT üzerinden alınan güncel veriler ile gerçek bilgiye ulaşabilirsiniz. Kullanımı basit olan arama kutucukları ile dilediğiniz posta kodunu bulabilirsiniz.

İnternetin günümüzde bir hayli popüler olmasıyla birlikte sadece evrak üzerinde bulunmayan posta kodları, sanal ortamda bulunan e-ticaret sitelerindeki kargolama bölümlerinde mecbur olarak istenilmektedir. Hata sevmeyen yöneticiler, yaşadığınız bölgenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Düzce için toplamda 8 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Düzce Posta Kodları

Akçakoca 81650
Çilimli 81752
Cumayeri 81700
Gölyaka 81800
Gümüşova 81850
Kaynaşlı 81900
Merkez 81630
Yığılca 81952

Posta kodları sadece Türkiye'de bulunmaz. Tüm dünyada posta kodu kullanılır. Çoğunlukla posta kodu zip code gibi yabancı kelimeler ile arandığı bilinir. Bazı ülkelerde numaralardan hariç harfleri de posta koduna eklenmiştir. Posta kodunun kullanım amacı; doğabilecek her türlü adres zorluğunu aşmak ve zamandan tasarrup etmektir. Türkiye’de kullanılmakta olan posta kodlarında ilk 2 sayı şehrin plaka kodunu tarif ederken, diğer kalan sayılar ise semtleri temsil etmektedir.

Düzce Posta Kodu Nedir?

Düzce posta kodu : 81000 olarak bilinmektedir.


Düzce İlçeleri