Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Diyarbakır Posta Kodu Sorgula


21000

Diyarbakır posta kodu sorgulamasında karşınıza çıkan değer 21000. Posta kodu, herhangi bir ofise örneğin Diyarbakır adresine göndermeyi planladığınız resmi evrak gönderilerinin güvenli bir şekilde yollanması için gereken dijital kod numarasıdır. Türkiye'de her ilin, ilçenin ve mahallenin posta kodu eşsiz 5 rakamlı numaralardan oluşmaktadır, okuduğunuz üzere Diyarbakır posta kodu 21000. Diyarbakır adresine göndermek istenen postaların üzerine yazılacak olan bu benzersiz kodlar ile gönderileriniz hızlı ve eksiksiz bir şekilde gitmektedir.

Firmaların posta gönderilirken rahat etmesi için lazım olan bu posta kodları, eşi benzeri olmayan Diyarbakır posta kodu vesilesiyle posta işlemleri kusursuzca işlemektedir. Diyarbakır konumunda belirlediğiniz bir adrese posta veya kargo yollamak isterseniz Diyarbakır posta kodu olan 21000 rakamlarını evraka yazabilirsiniz.

Diyarbakır posta kodunun özel bir yapıda olmasından ötürü yollanan kargonun belirlenen adrese daha rahat gitmesi için kullanılır. Şayet posta kodu gibi bir şey olmasaydı gönderilerde adres karmaşası oluşacaktı. Diyarbakır posta kodu 21000 ile gönderilerilerinizi eksiksizce istediğiniz adrese gönderebileceğiniz için herhangi bir sorunun olması söz konusu değildir.

Posta kodlarının bir diğer yararı ise, kargo ve lojistik şirketlerinin depolarında kargoların posta kodlarına göre ayırabilmelerine olanak tanır. Böylelikle iş yükü azalır ve zaman kazanılır Diyarbakır adresine gönderim çok kolaylaşır.

Eğer akrabalarınıza mektup yollamak istiyorsanız Diyarbakır posta kodu sorgulamalarını web sayfamız yardımı ile kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Sitemizin içerisinde bulunan eşsiz arama alanımız sayesinde PTT üzerinden edinilen güncel veriler ile doğru bilgiye ulaşabilirsiniz. Kullanması çok kolay olan web arayüzümüz sayesinde aradığınız posta kodunu hızlıca öğrenebilirsiniz.

İnternetin günümüzde bir hayli popüler olmasıyla birlikte sadece dosya üzerinde kullanılmayan posta kodları, internette bulunan e-ticaret internet sitelerinin teslimat adresi bölümlerinde de mecbur olarak istenilmektedir. Hata istemeyen platform sahipleri, yaşadığınız yörenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Diyarbakır için toplamda 17 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Diyarbakır Posta Kodları

Bağlar 21050
Bismil 21500
Çermik 21600
Çınar 21750
Çüngüş 21870
Dicle 21830
Eğil 21470
Ergani 21950
Hani 21800
Hazro 21560
Kayapınar 21070
Kocaköy 21450
Kulp 21900
Lice 21700
Silvan 21640
Sur 21200
Yenişehir 21120

Posta kodları sadece Türkiye’de kullanılmaz. Bütün dünyada posta kodu kullanılmaktadır. Çoğunlukla posta kodu postal code veya zip code gibi kavramlar ile aranmaktadır. Bazı bölgelerde numaralardan hariç harfleri de posta koduna katılmıştır. Posta kodu kavramının amacı; oluşabilecek her türlü adres karmaşasını önlemektir. Türkiye’de kullanılmakta olan posta kodlarında ilk 2 sayı o şehrin plaka kodunu diğer kalan rakamlar ise bağlı olan bölgeleri temsil ediyor.

Diyarbakır Posta Kodu Nedir?

Diyarbakır posta kodu : 21000 olarak bilinmektedir.


Diyarbakır İlçeleri