Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Denizli Posta Kodu Sorgula


20000

Denizli posta kodu sorgulaması yapıldığında dönen sonuç 20000. Posta kodu, herhangi bir dükkana mesela Denizli adresine göndermeyi planladığınız mektup, zarf veya fatura gibi materyallerin sorunsuz bir şekilde iletilmesi için lazım olan teknolojik kod yapısıdır. Türkiye'de her ilin posta kodu özel 5 rakamlı kodtan oluşmaktadır, örnek olarak Denizli posta kodu 20000. Denizli adresine iletmek istediğiniz gönderilerin üstüne yazılacak olan bu benzersiz numaralar ile postalarınız en hızlı ve en güvenilir bir şekilde dilediğiniz adrese gitmektedir.

Firmaların kargo taşınırken zorlanmaması için gerekli olan posta kodları, özel Denizli posta kodu vesilesiyle posta işleri kusursuz bir şekilde yapılmaktadır. Denizli konumunda belirlediğiniz bir adrese koli, kargo, mektup veya zarf yollamak isterseniz Denizli posta kodu olan 20000 rakamlarını gönderi evraklarına yazabilirsiniz.

Denizli posta kodunun özel bir kod olması sayesinde kargonun belirlenen adrese daha hızlı bir şekilde gitmesi için kullanılır. Şayet posta kodu gibi bir kavram olmasaydı kargolarda adres karmaşası oluşabirdir. Denizli posta kodu 20000 yardımıyla postalarınızı eksiksiz bir şekilde istediğiniz adrese gönderebileceğiniz için herhangi bir sorunun olması söz konusu değildir.

Posta kodlarının diğer bir faydası ise, lojistik şirketlerinin depo bölümlerinde gönderilerin posta kodlarına göre ayrılmasına yardımcı olmasıdır. Böylelikle iş yükü büyük oranda azalır Denizli adresine kargo gönderimi kolaylaşmaktadır.

Eğer ailenize veya sevdiklerinize kargo yollayacaksanız Denizli posta kodu numaralarını web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Sitemizde bulunan benzersiz arama alanımız yardımı ile PTT üzerinden alınan güncel veriler ile doğru bilgilere ulaşabilirsiniz. Kullanımı basit olan arama kutucukları ile merak ettiğiniz posta kodunu öğrenebilirsiniz.

İnternetin yaygınlaşması ile birlikte sadece belgeler üzerinde bulunmayan posta kodları, sanal ortamda bulunan e-ticaret sitelerindeki teslimat adresi bölümlerinde de mutlaka istenir. Hata sevmeyen platform sahipleri, bulunduğunuz yörenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Denizli için toplamda 19 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Denizli Posta Kodları

Acıpayam 20800
Babadağ 20480
Baklan 20770
Bekilli 20930
Beyağaç 20590
Bozkurt 20370
Buldan 20400
Çal 20700
Çameli 20980
Çardak 20350
Çivril 20600
Güney 20460
Honaz 20330
Kale 20570
Merkezefendi 20040
Pamukkale 20260
Sarayköy 20300
Serinhisar 20430
Tavas 20500

Posta kodları yalnızca Türkiye'de bulunmaz. Bütün dünyada posta kodu kullanılmaktadır. Sıklıkla posta kodu postal code veya zip code gibi yabancı kelimeleri ile aranmaktadır. Bazı kültürlerde sayılardan hariç harfleri de posta koduna dahil edilmiştir. Posta koduna isteyacımızın olmasının sebebi doğabilecek her türlü adres karışıklığının önüne geçmektir. Türkiye’de kullanılan posta kodlarında ilk 2 sayı o bölgenin plaka kodunu kalanlar ise o şehre bağlı olan bölgeleri temsil etmektedir.

Denizli Posta Kodu Nedir?

Denizli posta kodu : 20000 olarak bilinmektedir.


Denizli İlçeleri