Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Çorum Posta Kodu Sorgula


19000

Çorum posta kodu sorgulamasında karşınıza çıkan değer 19000. Posta kodu, herhangi bir işyerine farzı misal Çorum adresine gönderebileceğiniz koli, kargo, mektup veya zarf gibi gönderilerinin en doğru şekilde iletilmesi için gereken rakamsal numaralar bütünüdür. Türkiye'de her beldenin posta kodu özel numaralandırılmış 5 rakamlı numaradan oluşmaktadır, baktığınız üzere Çorum posta kodu 19000. Çorum adresine göndermeyi istediğiniz evrakların irsaliye kısmına yazılacak olan bu özel kodlar ile bu postalarınız en güvenli ve hızlı bir şekilde istediğiniz adrese yollanmaktadır.

Firmaların kargo taşınırken rahat etmesi için lazım olan posta kodları, özel Çorum posta kodu sayesinde posta işlemleri sorunsuzca işlemektedir. Çorum konumunda bulunan bir adrese kargo veya mektup yollarken Çorum posta kodu olan 19000 rakamlarını evraka yazabilirsiniz.

Çorum posta kodunun benzersiz bir kod yapısında olması gönderilen postanın belirlenen adrese daha hızlı bir şekilde gitmesi için kullanılır. Eğer posta kodu diye bir şey olmasaydı gönderilerde adres karışıklığı yaşanacaktı. Çorum posta kodu 19000 yardımı ile postalarınızı hızlıca belirttiğiniz adrese yollayabileceğiniz için herhangi bir karışıklık olması mümkün görünmemektedir.

Posta kodlarının başka bir faydası ise, kargo ve postacı firmalarının depo veya sevkiyat bölümlerinde postaların posta kodlarına göre gruplandırılması için kolaylık sağlar. Bundan ötürü kargocuların iş yükü azalmaktadır. Çorum adresine gönderim hızlıca gönderilir.

Şayet arkadaşlarınıza gönderim yapmak istiyorsanız Çorum posta kodu sorgulamalarını web sayfamız yardımı ile kolayca yapabilirsiniz. Üst alanda bulunan gelişmiş arama motorumuz yardımı ile PTT üzerinden edinilen güncel veriler ile gerçek bilgiye ulaşabilirsiniz. Kullanımı kolay olan arama araçlarımız yardımı ile aradığınız posta kodunu hızlıca bulabilirsiniz.

İnternetin günümüzde bir hayli popüler olmasıyla birlikte sadece dosya üzerinde kullanılmayan posta kodları, dijital ortamda bulunan e-ticaret internet sitelerinin gönderi adresi alanlarında mecburen istenir. Hata yapmamak adına web site sahipleri, yaşadığınız yörenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Çorum için toplamda 14 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Çorum Posta Kodları

Alaca 19600
Bayat 19800
Boğazkale 19310
Dodurga 19060
İskilip 19402
Kargı 19900
Laçin 19020
Mecitözü 19700
Merkez 19015
Oğuzlar 19070
Ortaköy 19955
Osmancık 19502
Sungurlu 19302
Uğurludağ 19412

Posta kodları bir tek Türkiye'de bulunmaz. Bütün dünyada posta kodu bulunmaktadır. Genellikle posta kodu postal code veya zip code gibi kavramlar ile aranmaktadır. Bazı kültürlerde numaralardan hariç harfleri de posta koduna katılmıştır. Posta kodunun var olmasının en temel amacı; karşılaşılabilecek her türlü adres karmaşasının önüne geçmektir. Türkiye’de kullanılmakta olan posta kodlarında ilk 2 sayı o bölgenin plaka kodunu kalanlar ise semtleri temsil ediyor.

Çorum Posta Kodu Nedir?

Çorum posta kodu : 19000 olarak bilinmektedir.


Çorum İlçeleri